تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » بیماری های زنان » ارگاسم در زنان چگونه اتفاق می افتد؟
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

ارگاسم در زنان چگونه اتفاق می افتد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 3.9]
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

ارگاسم یا همان رسیدن به اوج لذت جنسی، مسائل جنسی هستند که تاثیر بسیار مهمی در تمامی جوانب زندگی می گذارد. امروزه علت بسیاری از طلاق ها در جامعه به صورت ناشناخته و ناخواسته به مسائل جنسی بر می گردد به گونه ای که خود را به صورت مشکلات دیگری نشان می دهد. ارگاسم تنها به معنای لذت بردن نیست بلکه سلامت زنان را شامل می شود. به ارگاسم رسیدن موجب آزاد سازی هورمون ها می شود که خود می تواند موجب آرامش، کاهش استرس و رفع بیماری های روحی و روانی همچون افسردگی شود. سوالات شایعی در این خصوص پرسیده می شود که ما در این نوشتار قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم، برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

علائم رسیدن به ارگاسم

برخی از افراد تصور می کنند تنها نشانه ی رسیدن به ارگاسم خروج مایعی از بدن است. در صورتی که مایع خاصی در اکثر افراد ایجاد نمی شود و بیشترین علائم و نشانه های رسیدن به ارگاسم عبارت است از:
افزایش فشار خون، تغییر در تنفس و افزایش ضربان قلب است که منجر به یک انقباض کلی از رحم و واژن شروع می شود و این موارد در کل بدن احساس شده و سپس سریعا افت پیدا می کند و فشار خون و ضربان قلب به حالت طبیعی بازمی گردد. در نهایت پس از آن تحریک کردن کلیتوریس دردناک و ناخوشایند می شود.

چه عواملی بر ارگاسم زنان تاثیر می گذارد؟

مهم ترین عواملی که روی ارگاسم زنان می تواند موثر باشد به شرح زیر است:

سلامت ذهنی

مهمترین عاملی که می تواند روی ارگاسم زنان تاثیر بگذارد، سلامت ذهنی می باشد. زنانی که مبتلا به بیماری های مختلف روحی و روانی و افسردگی هستند و مجبور به مصرف برخی دارو ها می باشند به طور معمول عملکرد جنسی پایین تری خواهند داشت.

مشغولیت های ذهنی

زنانی که مشغولیت ذهنی بالای دارند و افکار نامناسبی ذهن آن ها را به خود مشغول ساخته است و یا خستگی های بیش از حد بر روی آن ها بسیار تاثیر گذاشته است، به طور معمول این دسته از افراد ارگاسم را کمتر تجربه خواهند کرد.

افزایش سن

دومین عامل موثر در عملکرد جنسی زنان افزایش سن می باشد. با توجه به این موضوع که زنان پس از یک دوره سنی به یائسگی مبتلا می شوند و یائسگی سبب کاهش هورمون های زنانه و هورمون مردانه تستوسترون در بدن می شود، لذا میل جنسی پس از یک دوره سنی در زنان کاهش می یابد.

ابتلا به برخی بیماری ها و مصرف داروها (به ویژه داروهای غیر قانونی)

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کاهش ارگاسم و میل جنسی زنان عدم توانایی فرد در سنین بالا به دلیل ابتلا به برخی بیماری ها می باشد.
ابتلا به بیماری های مزمن همچون؛ دیابت، فشارخون، سرطان، هرپس، سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان تمامی این ها می تواند تا حدودی بر میل جنسی زنان و رسیدن به ارگاسم در آن ها تاثیر بگذارد.عوامل شخصیتی

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر ارگاسم زنان عوامل شخصیتی می باشد. به طور مثال افرادی که نسبت به خود، خودانگاره منفی و احساس منفی دارند، همچنین از اعتماد به نفس پایین تری برخوردار هستند. این افراد هنگام رابطه جنسی کمتر به ارگاسم خواهند رسید.عدم روابط عاشقانه

مهم ترین عاملی که می تواند بر ارگاسم و میل جنسی زنان تاثیر بگذارد، نداشتن روابط بین فردی عاشقانه و عدم محبت کافی بین آن ها می باشد. زیرا عدم روابط خوب و عاشقانه می تواند بر کاهش میل جنسی و ارگاسم در زنان تاثیر بسزایی بگذارد.

درمان ناباروری

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر ارگاسم و میل جنسی زنان پروسه درمان ناباروری و استرس های مربوط به آن می باشد. زیرا افرادی که تحت کنترل و درمان بیماری خود هستند بایستی براساس توصیه متخصص زنان و زایمان خود و طبق برنامه ریزی اقدام به برقراری تماس جنسی نمایند و همین امر سبب بروز استرس مضاعف برای زنان و کاهش میل جنسی و رسیدن به ارگاسم می شود.
سایر عوامل تاثیر گذار بر ارگاسم زنان عبارت است از:
– خلق و خوی فرد
– طول مدت و کیفیت رابطه
– ناکامی ها و آسیب های قبلی فرد
– مصرف مشروبات الکل

آیا به ارگاسم رسیدن تنها از طریق رابطه جنسی (دخول) اتفاق می افتد؟

زنان به طرق مختلفی می توانند به ارگاسم برسند، که این روند در افراد مختلف متفاوت می باشد. اکثریت افراد ارگاسم کلیتوریسمی دارند و برخی دیگر از طریق واژن به ارگاسم می رسند که در واژن نقطه جی تحریک می شود و این نقطه جی معادل همان کلیتوریس می باشد که در یک سوم قدامی واژن قرار گرفته است.

حتی برخی از افراد از طریق نوک سینه، لاله های گوش و برخی نقاط دیگر به ارگاسم می رسند و تمامی این نقاط و نقاط دیگر قدرت تحریک پذیری و ایجاد ارگاسم را دارند ولی جالب است بدانید و دقت نمایید در صورتی که فردی تنها با یکی از این روش ها به ارگاسم برسد این امر غیر طبیعی نخواهد بود و نبایست موجب ایجاد استرس شود.

جهت درک هرچه بیشتر این موضوع، شما را به تماشای این ویدئو دعوت می کنیم.

دلیل دیر به ارگاسم رسیدن یا به ارگاسم نرسیدن چیست؟

در حالت طبیعی و کلی زنان نسبت به مردان دیرتر به ارگاسم می رسند. اما آنچه موجب دیر به ارگاسم رسیدن زنان می شود معمولا به دلایل مختلفی خواهد بود که مهمترین و شایعترین دلایل آن؛ مشغولیت های فکری، استرس، ناراحتی ها، اضطراب از بارداری، اضطراب به دلیل خواب بودن فرزند، خستگی ها و … تمامی این موارد می تواند بر روی ارگاسم زنان تاثیر بگذارد و موجب به تاخیر انداختن آن شود.
دلیل دیگر دیر به ارگاسم رسیدن زنان می تواند مرتبط با مشکلات هورمونی و جسمی باشد، البته تاثیر این نوع مشکلات بسیار کم خواهد بود، که نیاز به بررسی و معاینه خواهد بود.

آیا خودارضایی موجب به ارگاسم نرسیدن از طریق رابطه جنسی می شود؟ درمان چگونه است؟

خودارضایی در زنان موجب می شود تا نقطه تحریک کلیتوریس افزایش یابد و همین امر موجب می شود تا به ارگاسم رسیدن از طریق رابطه جنسی دیرتر و دردناک شود.
بهترین روش برای درمان و رفع این مشکل عدم تکرار خودارضایی است و گذر زمان است زیرا با انجام ندادن خودارضایی و بتدریج بدن به حالت طبیعی خود باز می گردد و جایی هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.

تجربه کردن ارگاسم از طریق دخول یک حس طبیعی است، اما ارگاسم با تحریک نقاط مختلف بدن میسر است.

آیا عمل زیبایی واژن و لیزر موهای زائد بر روی ارگاسم تاثیر می گذارد؟

برخی از افراد تصور می کنند شاید لیزر موهای زائد بر روی ارگاسم تاثیر منفی بگذارد در صورتی که چنین نیست و هیچ گونه تاثیر منفی نخواهد داشت.
عمل لابیاپلاستی یکی از جراحی زیبایی زنان است که موجب کوچک تر شدن لابیاها می شود و آسیبی بر روی کلیتوریس ندارد اما اگر در صورتی که جراحی به گونه ای انجام شود که به عصب های کلیتوریس آسیب وارد نمایید امکان تاثیر منفی بر روی کلیتوریس وجود خواهد داشت.
ولی اکثر افراد که جراحی زیبایی زنان را انجام می دهند، اکثریت آن ها دوره دیده هستند و کاملا با آناتومی بدن آشنایند و آگاهی دارند که نبایست به کلیتوریس آسیب برسد اما برای اطمینان و پیشگیری از بروز چنین عوارضی در انتخاب جراح زیبایی زنان خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.
یکی دیگر از اعمال زیبایی زنان عمل کلیتوریس است که در طی این جراحی کلیتوریس کوچک نمی شود و تنها پوست کلیتوریس که بنام کلاهک کلیتوریس شناخته می شود در صورت اضافه بودن برداشته می شود که این جراحی تاثیر مثبتی بر روی ارگاسم خواهد داشت.

آیا سایز آلت تناسلی مردان بر روی ارگاسم زنان تاثیر دارد؟

آلت تناسلی مردان ارتباط مستقیمی با ارگاسم زنان نخواهد داشت اما اگر مردی میکروپنیس (کوچکی آلت تناسلی) باشد بدین معنا که آلت بسیار کوچکی داشته باشد که نتواند باعث تحریک نقطه جی شود می تواند بر روی ارگاسم از طریق واژن تاثیر بگذارد در صورتی که ذکر شد اکثریت زنان با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند.

کلام آخر

ارگاسم زنان تنها جنبه جنسی را در برنمی گیرد بلکه می تواند موجب آرامش و رفع بیماری های روحی و روانی شود. ارگاسم از طرق مختلفی انجام می شود که تنها رسیدن به ارگاسم از یک طریق غیر طبیعی نخواهد بود. در صورتی که سوالی ذهن شما را درگیر کرده و از بیان آن به فردی خجالت می کشید بهترین راه برای حل مشکل خود و دریافت پاسخ سوالاتتان مشورت با یک متخصص زنان و زایمان می باشد. لذا در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص ارگاسم و مسائل جنسی می توانید آن را با ما درمیان بگذارید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

3 دیدگاه ها
 1. سلام وقتتون بخیر
  میخوام بپرسم برای من که از حدود ۸ سالگی تا الآن که ۲۴ سالمه درگیر خودارضایی بودم درمان و راهکاری دارید ؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   برای آن راهکاری های وجود دارد اما بهتر است برای تعیین روش درمان به متخصص مراجعه نمایید، تا در صورت امکان درمان روش مناسب به شما ارائه شود.

   پاسخ
 2. من شش سال با همسرم زندگی کردم وصاحب دوفرزند هستم الان جدا شدم وتازه راجب ارگاسم مطالبی خواندم ومتوجه شدم ک من هیچوقت ارگاسم را تجربه نکردم وهیچوقت هم خودارضایی نداشتم ونمیدانم چطور اتفاق می افتد لطفا راهنماییم کنید آیا اگر دوباره با فزد دیگری ازدواج کنم میتوانم ارگاسم را تجربه کنم خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =