تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ صبح تا 14 بعداظهر و دوشنبه 11 – 3 و چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » انواع روش های لابیاپلاستی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

انواع روش های لابیاپلاستی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
مدت زمان مطالعه 9 دقیقه

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از محبوب ترین و شایع ترین جراحی های زیبایی است که انجام می گردد. لابیاپلاستی در واقع نوعی جراحی پلاستیک است که روی ناحیه تناسلی خارجی لابیاها انجام می شود. در حقیقت این جراحی به منظور کوتاه نمودن و قرینه سازی لابیا مینور صورت می گیرد.

روش های انجام جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به چند صورت قابل انجام است، جراحی، لیزر، آر اف سرجری که انتخاب هر روش جراحی با توجه به شرایط فرد و بسته صلاح دید پزشک متفاوت می باشد. پزشک ابتدا بیمار را معاینه می کند و براساس نوع لابیا، ضخامت لابیا، بزرگی یا کوچکی، چین های که دارد و کلاهک کلیتوریس نوع روش جراحی را تعیین می نمایید.

لابیاپلاستی با جراحی یا روش سنتی

این روش از قدیمی ترین روش های جراحی است که امروزه هم مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب روش جراحی بسته به شرایط فرد مشخص می گردد. لابیاپلاستی با جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. بیمار در طول جراحی هیچ گونه احساس درد نخواهد داشت.

لابیاپلاستی با لیزر

یک روش جراحی است که تحت بی حسی موضعی قابل انجام است و در مواردی ناحیه تناسلی نیازی به برش نخواهد داشت که این مورد بسته به وضعیت بیمار متفاوت می باشد. همچنین تعداد بخیه ها به نسبت روش جراحی کمتر است و دوره نقاهت روش لابیاپلاستی با لیزر به نسبت جراحی کوتاه تر خواهد بود.

لابیاپلاستی با آر اف

روش ارجحی که در سراسر دنیا توصیه می شود که بهترین روش برای لابیاپلاستی خواهد بود، روش آر اف سرجری است. لابیاپلاستی با آر اف نسبت به روش های سنتی یا تیغ بسیار کم خواهد بود و این روش برش های بسیار ظریف و دقیقی ایجاد می کند و به نسبت دیگر روش ها برش های راحت تر و زیباتری خواهیم داشت.

انواع روش های لابیاپلاستی

انواع روش های لابیاپلاستی

آیا جراحی لابیاپلاستی محدودیتی دارد؟

جراحی لابیاپلاستی هیچ گونه محدودیت و ممانعتی نخواهد داشت. به طور معمول سن مناسب برای انجام جراحی لابیاپلاستی پس از هجده سالگی خواهد بود.

همچنین دختران باکره هم می توانند این جراحی را انجام دهند زیرا این عمل هیچ گونه ارتباطی با پرده بکارت نخواهد داشت و بدون آسیب به این قسمت می توان اقدام به این جراحی نمود.

عوارض عمل لابیاپلاستی

هر جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشد، در صورتی که جراحی با بیهوشی عمومی انجام گیرد می تواند با عوارض بیهوشی عمومی همراه باشد ولی اگر با بی حسی موضعی باشد با عوارضی که در زمان بیهوشی مواجه بودیم را نخواهیم داشت. به طور کلی عوارض به دو دسته تقسیم بندی می شود که شامل عوارض جانبی و عوارض جراحی خواهد بود.

عوارض جانبی

عوارض جانبی موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود، حال این عوارض عبارت است از:

تورم

در اکثر مواقع تورم به دلیل استفاده از داروهای بی حسی و التهابی ایجاد می شود، که این عارضه هم با استفاده کمپرس سرد، لباس زیر سفت و مصرف ویتامین C قابل پیشگیری خواهد بود و برطرف می گردد.

خونریزی

خونریزی پس از جراحی لابیاپلاستی ممکن است در مواردی ایجاد شود که این عارضه با استفاده از لباس زیر سفت، کمپرس سرد و عدم تحرک و استراحت قابل پیشگیری خواهد بود.

درد پس از جراحی

درد پس از جراحی لابیاپلاستی به مدت سه تا هفت روز وجود خواهد داشت که این درد قابل تحمل خواهد بود و با مصرف قرص های مسکن بهبود می یابد.

درد پس از جراحی لابیاپلاستی

درد پس از جراحی لابیاپلاستی

عوارض جراحی

اما عوارض جراحی همچون؛ نامتقارن بودن، آسیب به بافت ناحیه تناسلی و … که تمامی این عوارض تنها به دلیل نامتخصص بودن جراح اتفاق می افتد، لذا برای پیشگیری از بروز چنین عوارض جبران ناپذیر حتما قبل از مراجعه به جراح زیبای زنان در انتخاب خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی

مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی خواهد داشت. لذا برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب بهتر است توصیه های پزشکی را رعایت نمایید، حال این توصیه ها کدامند:

فرد می بایست پس از جراحی به مدت چهل روز از انجام فعالیت های سنگین روزمره و همچنین فعالیت های سنگین ورزشی بایستی اجتناب ورزد ولی جالب است بدانید که انجام ورزش های همچون پیاده روی ممانعتی و مشکلی را برای فرد به همراه نخواهد داشت.

مقاربت جنسی پس از جراحی لابیاپلاستی بهتر است به مدت چهل روز انجام نگردد.

داروها و پماد های آنتی بیوتیک برای بیمار پس از جراحی تجویز می گردد، که معمولا این گونه پماد ها به مدت سه روز مورد استفاده قرار می گیرد.

شست و شو ناحیه تناسلی از روز دوم به صورت ملایم با شامپو امکان خواهد داشت و در نهایت پس از شست و شو بهتر است ناحیه تناسلی را به صورت ملایم کاملا خشک نمایید.

رعایت بهداشت ناحیه تناسلی بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا این ناحیه نباید هیچ گونه آلودگی داشته باشد.

انجام فعالیت های سنگین مخصوصا در یک هفته اول ممنوع است زیرا این امر موجب فشار آوردن به بخیه، خونریزی و تورم خواهد شد.

راه های ارتباطی با دکتر سیده سعیده اسدی: صفحه اینستاگرام: drsaeidehasadi
شماره های تماس: 09031707457 –
 02176700518

 

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی

دوره نقاهت جراحی لابیاپلاستی در افراد مختلف متفاوت می باشد، به طور معمول دوره نقاهت بین سه روز تا یک هفته در افراد مختلف متفاوت است و تمامی افراد بایستی در این دوران استراحت داشته باشند و پس از این مدت تا چهل روز جهت رعایت بیشتر و پیشگیری از بروز برخی مشکلات انجام برخی فعالیت ها همچون مقاربت ممنوع است به دلیل آنکه فشاری به بخیه ها وارد نشود ولی به طور معمول بخیه ها تا یک هفته جوش می خورند.

آیا لابیاپلاستی بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد؟

میل جنسی به وسیله عمل جراحی لابیاپلاستی کاهش نمی یابد، در صورتی که جراح تخصص کامل در این خصوص را نداشته باشد و به کلیتوریس آسیب وارد نمایید می تواند موجب عوارضی همچون کاهش میل جنسی شود. ولی در غیر این صورت این گونه نخواهد بود و به دلیل زیباسازی و قرینه شدن لابیاها حس اعتماد به نفس افراد افزایش می یابد و همین امر موجب افزایش میل جنسی می شود.

افرادی هستند که پوست های اطراف کلیتوریس به نام کلاهک کلیتوریس بلندی دارند که این باعث می شود تا کلیتوریس به راحتی تحریک نشود و فرد به سختی ارضا گردد در این صورت با جراحی می توان پوست اضافی را برداشت که با برداشتن پوست اضافی از روی کلیتوریس تحریک پذیری بهتر می شود و میل جنسی افزایش می یابد.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

در صورت غیرقرینگی لابیاها چه اقدامی باید انجام داد؟

افرادی که این جراحی را انجام می دهند نبایست بسیار حساسیت داشته باشند، زیرا در حالت طبیعی آناتومی لابیاها با یکدیگر ممکن است تفاوت های داشته باشد و از لحاظ طولی یا عرضی لابیاها با یکدیگر متفاوت باشند. حدود یک تا دو میلی متر تفاوت بین لابیاها مشکلی ندارد زیرا علت بروز چنین مشکلی به دلیل آن است که لابیاها به یکدیگر شبیه نبوده اند.

ولی گاهی اوقات ممکن است یک طرف نسبت به طرف دیگر خونریزی و تورم بیشتر داشته باشد و این حالت باعث می شود تا یک طرف بلند تر باشد در صورتی که این اتفاق رخ دهد پس از شش ماه که تمام التهاب ها، تورم ها و عوارض ناشی از جراحی برطرف شد و ناحیه تناسلی حالت و شکل طبیعی خود را گرفته، می توان جراحی ترمیمی را انجام داد.

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی را می توان با کمک دستگاه های بسیار پیشرفته که در حال حاضر وجود دارد، انجام داد تا جراحی بدون هیچ گونه درد و خونریزی انجام شود تا قرینه سازی صورت بگیرد تا فرد به آن رضایت دلخواه برسد.

آیا راهکاری برای پیشگیری از تورم پس از جراحی وجود دارد؟

راهکارهایی برای پیشگیری از تورم پس از جراحی لابیاپلاستی پیشنهاد می شود که عبارت است از:

  • استراحت در سه روز ابتدایی
  • استفاده از توالت فرنگی
  • پرهیز از ایستادن های طولانی مدت
  • استفاده از شورت های سرجی فیکس
  • قرص های ویتامین C
  • مصرف کپسول های ترمیم کننده
  • استفاده از کمپرس سرد

استحمام پس از جراحی لابیاپلاستی

تمیز بودن ناحیه تناسلی برای جراحی یک امر ضروری است، لذا قبل از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان برای جراحی لابیاپلاستی بهتر است در همان روز یا یک روز قبل استحمام نمایید.

اما استحمام پس از جراحی لابیاپلاستی بعد از یک روز بلامانع است و فرد می تواند ناحیه تناسلی را با شامپو شست و شو دهد. تنها نکته ای که افراد در زمان استحمام بایستی رعایت نمایند این است که از ایستادن های طولانی مدت بپرهیزند و یا از آب بسیار گرم استفاده نمایند، زیرا این امر می تواند موجب خونریزی و باز شدن بخیه ها شود.

استحمام بعد از عمل لابیاپلاستی

استحمام بعد از عمل لابیاپلاستی

در چه مواقعی جراحی لابیاپلاستی ممنوعیت دارد؟

جراحی لابیاپلاستی ممنوعیت بسیار کمی دارد، به طور معمول افرادی که شرایط ذیل را داشته باشند به طبع نمی توانند کاندید مناسبی برای این جراحی باشند این موارد عبارت است از:

به طور کلی در یک فرد سالم که بیماری مزمنی ندارد انجام این جراحی ممانعتی ندارد ولی اگر فرد به بیماری همچون موارد فوق که ذکر شد مبتلا باشد حتما بایستی ابتدا درمان شود سپس این جراحی انجام گردد.

آیا پس از ترمیم ناحیه تناسلی مشخص می شود جراحی لابیاپلاستی صورت گرفته است؟

بعد از جراحی لابیاپلاستی به مدت سی تا چهل روز ناحیه جراحی شده ترمیم می شود و هیچ اثری از آن باقی نمی ماند و به تدریج با مرور زمان برای فردی که در این زمینه تخصص ندارد قابل تشخیص نخواهد بود ولی متخصص زنان و زایمان قادر به تشخیص خواهد بود.

کلام آخر

جراحی لابیاپلاستی جز شایع ترین روش های جراحی زیبایی زنان است، تصمیم به انجام این جراحی با توجه به وضعیت جسمی و تصمیم فرد صورت می گیرد. زیرا گاهی اوقات ممکن است افرادی باشند که با وجود لابیاهای بسیار بزرگ به راحتی می توانند زندگی کنند و مشکلاتی برای آن ها به وجود نیاورده است ولی برخی دیگر از افراد هستند که نسبت به این افراد لابیاهای کوچک تری دارند اما برای آن مشکل ساز خواهد بود، لذا تصمیم به انجام جراحی بسته به تصمیم فرد خواهد داشت. در نهایت در صورتی که قصد انجام جراحی لابیاپلاستی را دارید با یک جراحی زنان خبره در این زمینه مشورت نمایید سپس اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه نمایید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها: لابیاپلاستی
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

Call Now Buttonتماس با پزشک