تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » بیماری های زنان » بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

زنان در تمامی دوره های زندگی خود به ویژه از زمانی که به بلوغ می رسند تا پایان عمر، درگیر مشکلات و مسائل زنانه مختلفی می شوند. از همین رو لازم است که تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان خوب قرار گیرند. این کار به آن ها کمک می کند تا بتوانند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده و یا در صورت ابتلا به عارضه ای خاص بتوانند در همان مراحل اولیه از آن پیشگیری نمایند. در ادامه می خواهیم در مورد ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان و راهنمای انتخاب او صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

یک متخصص زنان چه تحصیلاتی دارد؟

متخصصین این حوزه برای رسیدن به جایگاه متخصص زنان و زایمان ابتدا یک دوره 7 ساله پزشکی عمومی را طی می کنند. پس از سپری کردن این دوره با موفقیت، می بایست یک دوره 4 ساله دستیاری تخصصی را پشت سر بگذارند تا به یک جراح زنان و پزشک درمانگر تبدیل شود. سپس می تواند تحصیلات خود را در دوره فوق تخصص و در رشته دلخواه ادامه دهد.

آیا متخصص زنان و زایمان همان ماما است؟

عدم آگاهی کافی در جامعه ممکن است این تصور را ایجاد کند که ماما و متخصص زنان یکی هستند. باید بگوییم که مامایی و تخصص زنان دو رشته جدا از هم هستند و متخصصین این حوزه ها، وظایف یکسان نیز ندارند.

آیکون ماما

ماما در حقیقت نقشی مشاوره گونه برای زنان دارد. این مشاوره می تواند قبل از ازدواج باشد یا پس از آن. همچنین نقش موثری در مراقبت از سلامت مادر و جنین قبل، حین و پس از بارداری ایفا می کند.

آیکون متخصص زنان

متخصص زنان نیز ممکن است این اقدامات را انجام دهد اما عمده تمرکز او بر روی تشخیص و درمان بیماری های مختلف، انجام جراحی های زیبایی و درمانی مانند لابیاپلاستی و … است.

علل مراجعه به یک متخصص زنان خوب

با توجه به گسترده بودن وظایف یک متخصص زنان و زایمان، علل متعددی برای مراجعه نزد او نیز وجود دارد. این دلایل برای هر فرد بسته به نوع مشکل و نیازشان متفاوت است. برخی از رایج ترین دلایل مراجعه به یک متخصص زنان خوب به شرح زیر است:

 • چکاپ های دوره ای
 • اختلالات قاعدگی
 • آمادگی های قبل بارداری
 • مراقبت های حین بارداری
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • درمان اختلالات جنسی
 • بررسی باروری
 • بروز اختلالات مشکوک که نیاز به بررسی دارند.
 • درمان بیماری های مختلف در حوزه زنان مانند تنبلی تخمدان، ترشحات واژن، پولیپ رحم و …
 • انجام جراحی های زیبایی مانند لابیاپلاستی، هودوپلاستی، واژینوپلاستی، تزریق چربی و …
 • و …

همانطور که ملاحظه می کنید، دلایل متعددی می تواند بانوان را به دکتر زنان ارجاع دهد.

اهمیت مراجعه به یک دکتر زنان خوب چیست؟

بسیاری از زنان سعی دارند تا با درمان های خانگی و گاهی اوقات خودسرانه به درمان بیماری و یا اقدامات زیبایی مانند وایتنینگ، تنگ کردن واژن و … بپردازند. در صورتی که چنین روش های درمانی بسیار اشتباه بوده و احتمال بروز عوارض جبران ناپذیر را بیشتر می کند.

همچنین با رسیدن به سن بلوغ مشکلات زنان و دختران جوان چندین برابر می شود. از همین رو لازم است که به صورت مداوم تحت نظر یک متخصص زنان خوب باشند. در این صورت چکاپ های دوره ای به صورت منظم برای آن ها انجام می شود و کوچک ترین مشکلی، به راحتی تشخیص و درمان می شود.

در صورتی که پزشک در زمینه مربوطه تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، ممکن است نتیجه دلخواه شما روی ندهد و یا در عوض با عوارض جبران ناپذیری مواجه شوید. به عنوان مثال برخی از پزشکان زنان ممکن است در زمینه جراحی های زیبایی تجربه کافی نداشته باشند. در صورت مراجعه نزد آن ها ممکن است با عوارضی همچون درد، تورم، خونریزی و … مواجه گردید. به علاوه ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشید.

بنابراین توصیه می شود پیش از هرگونه اقدام و تصمیم گیری برای انتخاب پزشک زنان، در مورد حوزه او به خوبی تحقیق کنید.

ویژگی های بهترین دکتر زنان و زایمان

انتخاب و شناخت متخصص زنان و زایمان از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا به هیچ عنوان نباید در انتخاب دکتر زنان خود عجله نمایید، زیرا پزشک در نتیجه درمان تاثیر بسزایی می گذارد. از همین رو برخی نکات است که باید قبل از انتخاب قطعی جراح مورد نظر به آن ها توجه کنید.

موقعیت جغرافیایی مطب متخصص زنان و زایمان

بسیاری از افراد به دلیل ترافیک های شهری تردد برای آن ها سخت است و تلاش می کنند تا به پزشکانی در اطراف محدوده زندگی خود مراجعه نمایند. بررسی و دقت به موقعیت جغرافیایی امری مهم و تاثیر گذار در انتخاب یک پزشک به شمار می آید اما کافی نیست. سعی کنید تمامی جوانب و ویژگی های یک پزشک را به درستی مورد بررسی قرار دهید.

مسئولیت پذیری پزشک

یکی از مهم ترین معیار های انتخاب متخصص زنان و زایمان مسئولیت پذیر بودن او نسبت به بیماران است. یک دکتر زنان خوب می بایست با صبر و حوصله به بررسی وضعیت مراجعین و شرح حال آن ها بپردازد و با دقت مشکلات بیماران را مورد بررسی قرار دهد.

بیمار محور بودن و اهمیت دادن به بیماران از مهمترین و بارزترین ویژگی های یک دکتر زنان خوب به شمار می آید.

برخورداری از تجربه کافی

با توجه به تنوع دلایل مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان لازم است که قبل از مراجعه سوابق پزشک و مهارت او را بررسی کنید. با این کار می توانید مطمئن شوید که انتخاب درستی داشته اید یا خیر.

به عنوان مثال اگر قصد جراحی زیبایی را دارید، باید مطمئن شوید که پزشک انتخابی شما در این زمینه فعالیت داشته و نتایج موفقی را هم در کارنامه خود جای داده است.

آشنایی با متد روز پزشکی

همان طور که می دانید تمامی ما شاهد پیشرفت های لحظه ای در تمامی عرصه های پزشکی هستیم. آشنایی با متدهای روز پزشکی و به کارگیری آن ها بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند بر روی نتیجه درمان و دوره نقاهت بیماری تاثیر بگذارد. لذا بهتر است متخصص زنان همواره با این متدهای روز پزشکی آگاه بوده و آن ها را در درمان بیماری ها و جراحی های زنان به کار گیرد.

آیا هزینه معیار مناسبی برای انتخاب متخصص زنان است؟

هزینه های درمانی و یا جراحی های مختلف بسیار متفاوت بوده و نمی توان صراحتا هزینه دقیقی را بدون بررسی های لازم تعیین نمود. لذا برای آگاهی از هزینه های مربوطه بهتر است مراجعه حضوری داشته باشید و با یک  متخصص زنان و زایمان در این زمینه مشورت نمایید. بنابراین نمی توان هزینه را به عنوان معیار مناسبی برای انتخاب بهترین دکتر زنان و زایمان دانست.

راهنمای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان

با دانستن ویژگی هایی که یک متخصص زنان باید داشته باشد، ممکن است این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که چگونه می توان یک دکتر زنان خوب در تهران و هر شهر دیگر را انتخاب کرد؟

در شهرهای بزرگی همچون تهران همانقدر که با ازدیاد جمعیت مواجهیم، به همان نسبت پزشکان متخصص زیادی در حوزه های مختلف نیز داریم. متخصصین زنان در تهران نیز نسبت به شهرهای کوچک تر بیشتر فعالیت دارند. همین موضوع می تواند ساکنین پایتخت را دچار سردرگمی کند که بهترین متخصص زنان کیست؟ در این قسمت می خواهیم راهنمای کاملی از نحوه انتخاب بهترین دکتر زنان را به شما عزیزان ارائه نماییم.

تعیین هدف برای مراجعه به یک متخصص زنان

ابتدا لازم است که هدف خود را از مراجعه به یک متخصص زنان مشخص کنید و بسته به آن به دنبال بهترین دکتر زنان باشید. مثلا اگر قصد اقدام به بارداری دارید باید به پزشکی مراجعه کنید که در زمینه بارداری و زایمان سابقه درخشانی دارد.

جستجو در اینترنت و دنبال کردن پزشک در فضای مجازی

پس از تعیین هدفتان می توانید در اینترنت جستجو کنید و بهترین متخصص زنان را متناسب با نیاز و مشکل خود بیابید. در این راستا می توانید از فعالیت پزشک در فضای مجازی نیز کمک بگیرید. این کار باعث ایجاد شناخت بیشتری از پزشک برای شما می شود. همچنین می توانید با انواع خدماتی که توسط پزشک ارائه می شود نیز بیشتر آشنا شوید.

بررسی میزان رضایتمندی مراجعین

بررسی صفحات اجتماعی پزشک می تواند در بررسی میزان رضایتمندی مراجعین نیز به شما کمک کند. تعداد و نوع دیدگاه های کاربران در این صفحات یک دید کلی از پزشک انتخابی به شما می دهد. همچنین می توانید از این طریق با برخی بیماران نیز صحبت کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنند.

مشورت با اطرافیان

گفتگو با اطرافیان به ویژه آن هایی که دارای تجارب مشابه هستند، می تواند در انتخاب نهایی شما بسیار موثر باشد. البته تجربه هر فرد از مراجعه به دکتر زنان مخصوص خودش است و لزوما برای دیگران صدق نمی کند اما می تواند در تصمیم گیری تا حدودی کمک کننده باشد.

مراجعه حضوری نزد پزشک

در نهایت کاری که باید انجام دهید، این است که نسبت به مراجعه حضوری نزد پزشک مورد نظر اقدام نمایید. با این کار مشکل و دلیل مراجعه خود را با پزشک در میان می گذارید و او با انجام معاینات لازم، بهترین روش درمان را انتخاب می کند. این مراجعه حضوری بسیار در تصمیم گیری موثر است زیرا می توانید تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسید و ابهامات موجود را برطرف سازید.

شما عزیزان می توانید پیش از مراجعه حضوری به مطب دکتر سعیده اسدی از طریق سامانه مشاوره آنلاین با ایشان ارتباط برقرار کنید و سپس در صورت نیاز اقدام به اخذ نوبت حضوری نمایید.

نتیجه گیری

مراجعه و تحت نظر یک دکتر زنان خوب در تمامی بازه های زندگی یک بانو اهمیت دارد و اگر پزشک انتخابی از تجربه و مهارت کافی برخوردار نباشد، می تواند مشکلات جدیدی را به مسائل موجود اضافه کند. بنابراین به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی و همچنین پیشگیری از ابتلا به بیماری های خاص، توصیه می کنیم تمامی دقت و هوش خود را به کار گیرید تا مبادا در آینده پشیمان شوید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 1 =