تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » تزریق چربی به واژن
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

تزریق چربی به واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه 8 دقیقه

زیبایی یکی از امیال غریزی و فطری است که هر انسانی خواستار آن بوده و هست، یکی از روش هایی که می تواند به زیبایی افراد کمک نماید تزریق چربی می باشد. ناحیه تناسلی جز نواحی است که زیبایی آن برای زنان بسیار حائز اهمیت می باشد. به طور معمول زمانی که ناحیه تناسلی به دلایل مختلف چروکیده شده یا پوست حالت شلی پیدا کرده باشد، با چنین وضعیتی فرد کاندید مناسبی برای تزریق چربی به ناحیه تناسلی خواهد بود، تا حالت ایجاد شده برطرف شود و ناحیه تناسلی برجسته و حجیم گردد.

عضلات واژن بسیار ظریف است و عوامل متعددی می تواند بر روی آن ها اثر بگذارد و منجر به تحلیل آن ها شود و همین امر در نهایت سبب افتادگی و چروک های واژن می شود. بروز چنین اتفاقاتی بر روی کیفیت زندگی زنان تاثیر گذاشته و حتی می تواند سبب کاهش اعتماد به نفس فرد شود. اما امروزه با پیشرفت های بسیار در حیطه پزشکی راه های درمانی متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد که یکی از این روش ها زیبایی تزریق چربی به واژن می باشد، که با نتایج بسیار درخشانی همراه است.

تزریق چربی و فیلر یکی از روش های زیبایی است که می تواند سبب تغییر شکل لابیا ماژور و افزایش حجم آن ها گردد. از طرفی این روش زیبایی می تواند سبب جوانسازی و روشن سازی ناحیه تناسلی شود.

هدف از انجام این روش زیبایی احساس جوانی و اعتماد به نفس افراد در برقراری تماس جنسی می باشد. جالب است بدانید که انجام این روش تنها به منزله زیبایی نیست می تواند کاربردهای بسیاری در زمینه درمان داشته باشد.

علل شل شدن ناحیه تناسلی

شل شدن یا کوچک شدن لابیا ماژور به دلایل مختلفی ایجاد می شود که یکی از این دلایل ضریه و از دیگر دلایل نادر این عارضه وجود تومورهای تناسلی می باشد.

افزایش سن، یائسگی، تغییرات هورمونی دوران بارداری و کاهش وزن های زیاد تمامی این موارد می تواند منجر به شل شدن پوست ناحیه تناسلی و کوچک تر شدن قسمت لابیا ماژور شود.

حتی در برخی موارد ممکن است فرد هیچ کدام از این مشکلات را نداشته باشد و تنها به دلیل تمایل به زیبایی و برجسته شدن لابیاهای خود اقدام به انجام این روش زیبایی نمایید. در حالت کلی زمانی که لابیا ماژور صاف و برجسته تر باشد جوانتر به نظر خواهد رسید.

تزریق چربی به واژن

کلاژن سازی بافت واژن در اثر عواملی با کاهش و حتی توقف مواجه می شود که این عوامل عبارت است از:

  • افزایش سن
  • سابقه زایمان
  • مصرف برخی داروها
  • کاهش و افزایش وزن زیاد

کاهش و افزایش های ناگهانی وزن می تواند تاثیر بسزایی بر روی پوست تمامی اعضای بدن به ویژه ناحیه تناسلی بگذارد.

  • ژنتیک

یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار که می تواند بر عملکرد سیستم بدن و پوست اثر بگذارد ژنتیک می باشد. در حقیقت ژنتیک می تواند عاملی تشدید کننده بر این مشکل باشد.

اقدامات قبل از تزریق چربی به واژن

اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام روش های زیبایی انجام معاینات لازم می باشد. همین طور فرد می بایست شرح حال دقیقی از وضعیت جسمی خود به پزشک اطلاع دهد تا در صورت لزوم اقدامات مورد نظر انجام شود.

در صورت مصرف هر گونه دارویی پزشک را آگاه سازید همچنین در صورت آنکه بیماری زمینه ای فعال همچون عفونت دارید بایستی معاینه شوید، درمان گردید و سپس اقدام به انجام روش های زیبایی نمایید.

انجام همزمان تزریق چربی به واژن با سایر اعمال زیبایی

یکی از سوالاتی که افراد می پرسند این است که آیا امکان انجام تزریق چربی با سایر اعمال جراحی وجود دارد؟ بایستی بدانید که امکان انجام این روش زیبایی با سایر اعمال جراحی زیبایی زنان وجود خواهد داشت.

در صورتی که پوست اضافه و بیش از حد شل دارید توصیه می گردد به صورت همزمان با تزریق چربی جراحی ماژور پلاستی انجام شود، بدین صورت که ابتدا ماژور پلاستی جهت برداشتن پوست اضافه صورت گیرد و در نهایت پس از این جراحی، ترمیم ناحیه تناسلی با تزریق چربی صورت گردد.

انجام-همزمانی-تزریق-چربی-به-واژن-با-سایر-اعمال-زیبایی

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

یکی از سوالات شایع که اکثریت افراد می پرسند تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟ می توانیم بگوییم که چربی به نسبت ژل از مزیت های بسیاری برخوردار است. در واقع بافت چربی از بدن خود فرد است و همین امر سبب می گردد تا حساسیت برای فرد ایجاد نشود.

نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اینکه در صورت آنکه بافت ناحیه تناسلی بسیار تحلیل رفته باشد و برای جوانسازی و رفع مشکلات ظاهری آن نیاز به حجم زیادی از فیلر باشد، لذا تزریق چربی در چنین زمان های به نسبت تزریق ژل بهتر خواهد بود و همین طور از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است.

چربی به دلیل آنکه از یک بافت زنده و از بدن خود فرد است مقداری از آن جذب می شود و حدود یک تا دو ماه پس از تزریق جذب می گردد که همین امر سبب می شود پس از مدتی شکل اصلی ناحیه تناسلی نمایان شود، اما نکته ای که بایستی بدان دقت نمایید این است که گاها پیش می آید که نیاز به تکرار مجدد تزریق چربی باشد.

تفاوت چربی و ژل چیست؟

بافت چربی از بدن خود شخص است و حساسیت زا نخواهد بود. همچنین چربی در زمان های که نیاز به حجم بسیار زیادی از فیلر باشد مناسب ترین روش برای جوانسازی خواهد بود.

در صورتی که تزریق ژل به واژن برای ترمیم های کوچک مناسب ترین روش خواهد بود و اینکه میزان ماندگاری ژل به نسبت چربی کمتر است. ژل یک فیلر مصنوعی بوده و به دلیل آنکه بدن آنتی بادی تولید می کند، تولید آنتی بادی ها می تواند موجب خورده شدن ژل می شود و همین امر سبب می شود تا مدت زمان کوتاه تری نیاز به تزریق مجدد تزریق باشد.

آیا می توان از چربی بدن فرد دیگری استفاده نمود؟

چربی یک بافت زنده است به همین خاطر نمی توان از چربی بدن فرد دیگری استفاده نمود. بدن انسان با ورود هر جسم خارجی به بدن واکنش نشان داده و با تمامی سلول های دفاعی به سمت آن جسم خارجی می رود و همین امر سبب می شود تا آن جسم خارجی پس بزند و سبب ابتلا به عفونت شود که در نهایت مجبور به تخلیه چربی خواهیم بود.

آیا امکان فریز کردن چربی وجود دارد؟

در اکثر مواقع پیش می آید که چربی نیاز به تکرار مجدد داشته باشد که در چنین مواقعی پرسیده می شود آیا امکان فریز کردن چربی وجود دارد؟ امکان فریز کردن چربی برای مراحل بعدی تزریق وجود دارد اما این عمل به صلاح فرد نخواهد بود زیرا چربی یک بافت زنده همراه با سلول های خونی می باشد به همین منظور فریز کردن آن سبب می گردد تا بسیاری از سلول های زنده باقی نماند و از بین بروند که نبود سلول های زنده سبب کاهش ماندگاری آن حجم از چربی خواهد شد.

لذا در هر بار تزریق استفاده از چربی گرم و تازه به منظور حمایت های پیوندی و دستیابی به نتایج مطلوب مناسب تر خواهد بود.

نحوه انجام تزریق چربی

تزریق چربی به واژن را می توان با بی حسی موضعی در مطب انجام داد. در واقع این روش زیبایی بدین صورت است که در ابتدا چربی از یک ناحیه مناسب نظیر داخل یا خارج ران استخراج می شود، سپس با محلول های خاصی در ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

میزان چربی مورد نظیر بایستی بین هشتاد تا صد و بیست سی سی باشد، چربی پس از استخراج سانتریفیوژ می شود و سپس تغییرات لازم بر روی آن اعمال و در نهایت پس از آماده سازی چربی به ناحیه تناسلی تزریق می گردد.

در صورتی که فرد تمایل داشته باشد لابیا ماژور برجسته ای داشته باشد، توصیه می گردد تا تزریق چربی طی دو مرحله انجام شود، زیرا با یک مرحله تزریق نمی توان به برجستگی زیادی دست یافت، به همین منظور می توانید پس از سه ماه مجدد اقدام به تزریق چربی نمایید.

ماندگاری تزریق چربی به واژن

مدت زمان ماندگاری چربی در افراد مختلف بسیار متغیر و متفاوت می باشد. در واقع گفته می شود حدود پنجاه درصد از چربی طی چند ماه اول ممکن است جذب شود ولی مابقی پنجاه درصد ماندگار خواهد بود.

شایان ذکر است، زمانی که چربی همراه با سلول های بنیادی تزریق می شود، رشد چربی ادامه خواهد داشت و همین امر موجب ماندگاری بیشتر چربی به مدت دو تا پنج سال و حتی در مواردی بیشتر خواهد بود.

عوارض تزریق چربی به واژن

هر جراحی می تواند با عارضه های همراه باشد اما آنچه حائز اهمیت است، از عوارض تزریق چربی در سی درصد موارد احتمال ایجاد کیست چربی می باشد. در واقع این عارضه خطرناک نیست و تنها با لمس ناحیه مورد نظر احساس خواهد شد و برای رفع آن به فرد گوشزد می شود تا با ماساژ اقدام به باز شدن کیست نمایید.

از دیگر عارضه های تزریق چربی به واژن احتمال بروز عفونت و نکروز چربی می باشد.

عوارض-تزریق-چربی-به-واژن

در نهایت بگوییم؛ تزریق چربی از لحاظ عوارض به نسبت سایر اعمال جراحی زیبایی زنان کم عارضه بود و به دلیل آنکه از بدن خود فرد تهیه می شود هیچ نوع اسکار و آلرژی را به همراه نخواهد داشت و این روش زیبایی یک روش بسیار خوب خواهد بود.

مراقبت های پس از تزریق چربی به واژن

مراقبت های پس از تزریق چربی به واژن از مهمترین عواملی است که در نتیجه زیبایی تاثیر بسزایی خواهد داشت. لذا بهتر است پس از انجام این روش زیبایی توصیه های جراح زیبایی زنان را انجام دهید.

به مدت چهار هفته پس از تزریق چربی به واژن تورم و احساس درد وجود دارد که در این زمان مصرف مسکن های غیر استروئیدی می تواند در درمان و کاهش احساس درد کمک نمایید.

نکته ای دیگر که از اهمیت بالایی برخوردار است، آنکه انجام فعالیت های ورزشی و برقراری تماس جنسی به مدت چهار هفته ممنوع می باشد.

کلام آخر

افرادی که بسیار لاغر هستند و چربی در بدن خود ندارند نمی توانند کاندید مناسبی برای این روش زیبایی باشند زیرا برای تزریق چربی حداقل نیاز به 100 سی سی چربی خواهد بود. تزریق چربی به واژن یک روش زیبایی است که به هیچ عنوان سبب ایجاد آلرژی و حساسیت در افراد نمی گردد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی خواهد داشت.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =