تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

تنگ کردن واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

یکی از مشکلاتی که ممکن است طی سنین زندگی زناشویی برای فرد پیش آید و مشکل ساز شود، شلی و افتادگی واژن می باشد. این عارضه علاوه بر ایجاد مشکلات زناشویی سبب می گردد تا فرد از لحاظ سلامت ناحیه تناسلی دچار بیماری شود. بیماری های که در اثر شلی و افتادگی ناحیه تناسلی برای فرد پیش می آید عبارت است از: عفونت های مکرر، ترشحات زیاد، ایجاد بوی نامطبوع و صدای خروج هوا از ناحیه واژن می باشد.

هنگامی که شلی ناحیه تناسلی بسیار گسترده باشد این عارضه منجر به افتادگی ناحیه تناسلی می شود، همچنین سبب ناتوانی فرد در کنترل ادرار در زمان خنده و سرفه می گردد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی راه حل های گوناگونی برای رفع این گونه مشکلات وجود دارد که به همه ی آن ها عمل تنگ کردن واژن گفته می شود.

روش های تنگ کردن واژن

 

عمل تنگ کردن واژن به چند طریق انجام می گردد، گاهی ممکن است تنها این روش از طریق پرینورافی و واژینوپلاستی انجام شود و گاهی نیز عمل APR که جراحی است برای ترمیم واژن و ترمیم افتادگی مثانه انجام گردد.

همچنین روش های دیگری برای تنگ کردن واژن وجود دارد که عبارت است از: تنگ کردن واژن بدون جراحی با لیزر یا با آر اف و تنگ کردن واژن با نخ می باشد.

پرینورافی و واژینوپلاستی

پرینورافی و واژینوپلاستی دو روش از جراحی های زیبایی زنان است که تقریبا شبیه به یکدیگر می باشند. انتخاب هر کدام از این روش های جراحی زیبایی بسته به شرایط فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان می باشد.

پرینورافی یک روش جراحی است که سبب تنگ کردن مدخل واژن و ابتدایی واژن می شود و این روش برای افرادی مناسب است که شلی و افتادگی واژن زیادی ندارند و با کمک این عمل ساده می توان مشکل ناحیه تناسلی را برطرف نمود.

اما گاهی شلی و پرولاکس واژن بسیار زیاد است به طوری که فرد در زمان سرفه کردن و یا فشار (زور زدن) مدخل هایمن به سمت بیرون برجسته می شود، در چنین شرایطی جراحی واژینوپلاستی نیاز خواهد بود.

در واقع در جراحی واژینوپلاستی یک عم پرینورافی نیز انجام می گردد، ولی داخل واژن تقریبا هفت تا ده سانت تنگ خواهد شد.

یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی زنان پرینوپلاستی می باشد این روش تنها برای تنگ کردن ناحیه تناسلی کاربرد دارد. البته جالب است بدانید که تنها موجب تنگ شدن مدخل ورودی واژن می شود.

APR

یکی دیگر از اعمال جراحی زیبایی روش APR یا ترمیم سیستوسل و رکتوسل است، این روش برای افرادی که دچار افتادگی و گشادی واژن به صورت گسترده شده اند مناسب خواهد بود. به طور معمول افرادی که زایمان های طبیعی سختی داشتند به این مشکل دچار می شوند و حتی افرادی که زایمان های طبیعی معمولی داشته اند، ممکن است به این مشکل مبتلا شوند.

جراحی APR علاوه بر جمع کردن ناحیه واژن سبب ترمیم افتادگی مثانه نیز می شود که در نهایت بایستی یک جراحی پرینورافی انجام شود.

تنگ کردن واژن با نخ

یکی دیگر از روش های تنگ کردن واژن استفاده از نخ یا لیفت با نخ می باشد. در حقیقت این روش جراحی به وسیله نخ های خار دار انجام می شود و یک روش جراحی به صورت سرپایی است که در طول جراحی نخ ها از ناحیه پرینه رد می شود و سبب می گردد تا عضلات کف لگن سفت شود و فیبروز ایجاد شده که باعث تنگ شدن و جمع شدن واژن می شود.

تنگ کردن واژن با نخ برای افرادی که واژن آن ها بیش از حد گشاد شده است توصیه نمی شود و این روش برای موارد خفیف توصیه می گردد زیرا در چنین شرایطی کارایی بسیار خوبی دارد.

تنگ کردن واژن بدون جراحی

یکی دیگر از روش های تنگ کردن واژن بدون جراحی است که با کمک لیزر و آر اف قابل انجام است. این روش زیبایی برای موارد شدید و گشادی بیش از حد توصیه نمی شود و برای موارد خفیف مناسب خواهد بود.

به خصوص افرادی که یائسه هستند و مبتلا به بیماری خشکی واژن و شلی واژن هستند این روش زیبایی بسیار مناسب خواهد بود. در واقع تنگ کردن واژن بدون جراحی با لیزر و آر اف کمک می نمایید تا عضلات گف لگن سفت شود و مخاط واژن تازه گردد.

در حالت کلی بدانید این روش یک جراحی برای تنگ کردن واژن نیست ولی به سفت شدن عضلات کف لگن کمک بسزایی می نمایید.

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

چه کسانی احتیاج به عمل تنگ کردن واژن دارند؟

یکی از سوالات شایعی که پرسیده می شود این است که چه افرادی کاندید جراحی تنگ کردن واژن می باشند. به طور معمول تمام زنانی که سابقه زایمان دارند و همچنین افرادی که در زمان تماس جنسی احساس شلی واژن و خروج هوا دارند، کاندید این جراحی هستند.

همچنین کسانی که مبتلا به عفونت های مکرر می شوند و در زمان معاینه و تشخیص پزشک مشخص می شود فرد واژن بسیار شلی دارد و ناحیه تناسلی به سمت بیرون افتادگی پیدا کرده، در واقع این افراد کسانی هستند که نیاز به جراحی تنگ کردن واژن دارند.

علت های شلی واژن

یکی دیگر از سوالاتی که بسیاری از افراد می پرسند، این است که علت های شلی واژن چیست؟، در واقع علت متفاوتی سبب بروز این مشکل و عارضه می شود که عبارت است از:

افزایش سن

چاقی و تغییر وزن

زایمان های طبیعی مخصوصا چند قلویی زایی

کشیدگی و پارگی پرینه (به هر دلیل)

عوارض جراحی تنگ کردن واژن

عوارض آن ممکن است مثل هر عمل جراحی دیگری عفونت، واکنش به داروهای بیهوشی، ایجاد خونریزی، هماتوم و عوارض معمول بعد از جراحی ها باشد که معمولا این عوارض بسبار شایع نیست.

اقدامات قبل از جراحی تنگ کردن واژن

ابتدا فرد بایستی توسط جراح زیبایی زنان معاینه و بررسی شود. همچنین بایستی از لحاظ عفونت بررسی گردد.

در صورت لزوم آزمایشات خون برای چکاپ حتما بایستی انجام شود، که این چکاپ براساس سن بیمار متفاوت می باشد.

انجام تست پاپ اسمیر ضروری است.

مراقبت های بعداز جراحی تنگ کردن واژن

مراقبت های پس از تنگ کردن واژن از عوامل بسیار مهمی است که در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی خواهد داشت. پس از جراحی فرد می بایست هر توصیه جراح زیبایی زنان را کامل رعایت نماید، که این توصیه ها عبارت است از:

استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک در صورت تجویز پزشک ضروری است.

فرد می بایست به مدت شش هفته از برقراری تماس جنسی و انجام فعالیت های ورزشی سنگین اجتناب ورزد.

استفاده از لباس های زیر چسبان در روزهای ابتدایی پس از جراحی بهتر است پوشیده نشود زیرا این امر سبب می شود تا به بخیه ها فشار زیادی وارد شود.

از تامپون ناحیه واژینال نبایست استفاده شود.

فرد بایستی رژیم غذایی مناسب داشته باشد تا مبتلا به یبوست و اسهال نشود.

نکته آخر

یکی از سوالات بسیار شایع که پرسیده می شود این است که چه کسانی می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند؟ بایستی بدانید در صورتی که قصد انجام اعمال جراحی زیبایی زنان را دارید بهتر است به جراح و متخصص زنان که در زمینه اعمال زیبایی زنان تخصص دارند مراجعه نمایید و از مراجعه به افراد غیر متخصص اجتناب ورزید.

راه های ارتباطی با دکتر سیده سعیده اسدی:

صفحه اینستاگرام: drsaeidehasadi
شماره های تماس: 09031707457 – 02176700518

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =