تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » جراحی زیبایی زنان
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جراحی زیبایی زنان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 9 دقیقه

امروزه طیف وسیعی از جراحی های زیبایی در جامعه خواهان بسیاری پیدا کرده است که در بین جراحی ها، جراحی زیبایی زنان در میان بانوان علاقه مندان بسیاری دارد. جراحی های زیبایی زنان شامل زیبایی ناحیه تناسلی داخلی و خارجی می باشد که هر کدام روش های مختلفی را شامل می شود.

روش های جراحی زیبایی زنان

انتخاب روش های جراحی زیبایی زنان با توجه به شرایط فرد و نوع مشکلات آن، همچنین صلاح دید جراح زیبایی زنان مشخص می گردد. پزشک پس از بررسی های لازم نوع روش جراحی را مشخص می نمایید. در ادامه به شرح روش های مختلف جراحی زیبایی زنان می پردازیم، برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی زنان

جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی خارجی

جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی دارای طیف گسترده ای باشد که هر کدام از این روش ها جهت رفع مشکلاتی انجام می گردد، که عبارت است از:

جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جراحی است که منجر به کوتاه کردن دو لبه بیرونی ناحیه تناسلی به نام لابیا مینور می شود. نازیبایی در لابیا مینورها به دلایل مختلفی ایجاد می شود، در برخی زنان رشد بیش از حد داشته و در برخی دیگر به دلیل تغییرات هورمونی و گاهی نیز دلایل دیگری منجر شده تا لابیاها بسیار بلند  شده باشند.

چنین شرایطی برای زنان آزار دهنده خواهد بود و علاوه بر مشکلات و نازیبایی های ظاهری منجر به بروز عفونت های مکرر، بوی نامطبوع، خارش و سوزش می گردد، لذا چنین عواملی موجب می گردد تا افراد اقدام به جراحی لابیاپلاستی نمایند.

عمل-لابیا-پلاستی

جراحی لابیاپلاستی به چند طریق انجام می گردد. جراحی با تیغ و به روش سنتی و روش های جدید نظیر لیزر و استفاده از اشعه آر اف می باشد.

این جراحی حدود یک ساعت به طول می انجامد و به دو صورت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قابل انجام است. یک جراحی نسبتا سبک می باشد، که پس از سه روز استراحت می تواند به انجام فعالیت های روزمره اجتماعی خود بپردازد.

مدت زمان بهبودی کامل پس از یک ماه خواهد بود، لذا یکی از توصیه های جراح زیبایی زنان به افرادی که تحت جراحی لابیاپلاستی قرار می گیرد این است که بایستی به مدت چهل روز از برقراری تماس جنسی اجتناب ورزند.

جراحی لابیاپلاستی باعث تاثیر منفی بر روی میل جنسی نمی شود، مگر اینکه جراح نامتخصصی به کلیتوریس آسیب بزند. در غیر این صورت خود جراحی لابیاپلاستی در صورتی که خوب انجام شده باشد به دلیل افزایش اعتماد به نفس خانم سبب افزایش میل جنسی می گردد. همچنین به دلیل آنکه قسمت کلاهک کلیتوریس برداشته می شود احتمال تحریک شدن کلیتوریس بالاتر می رود و کلیتوریس بهتر تحریک می شود و به همین دلیل ارضا شدن و میل جنسی افزایش می یابد.

جراحی لابیاپلاستی ماژور

جراحی لابیاپلاستی ماژور دومین جراحی ناحیه تناسلی خارجی است. این جراحی برای افرادی که لابیاهای چروکیده دارند مناسب خواهد بود. به طور معمول افرادی که اضافه وزن شدیدی داشته و پس از کاهش وزن چربی های ناحیه تناسلی آن ها آتروفی می شوند با چین و چروک های خیلی عمیقی مواجهه می شوند که این عامل منجر به افتادگی و چین و چروک می گردد.

علاوه بر روش فوق که ذکر شد افرادی که لابیا ماژورهای افتاده دارند می توانند روش های زیبایی تزریق چربی، تزریق فیلر و لیفت با نخ را انجام دهند.

در حالت کلی لابیاهای بسیار بزرگ و با چروک های زیاد بهتر است جراحی لابیاپلاستی ماژور برای آن ها انجام گردد. اما اگر فردی تزریق چربی یا فیلر انجام دهد، حجم بسیار زیادی پیدا می کند که این روش موجب نازیبایی و شکل نامناسب لابیاها می شود و تمامی افرادی که ناحیه تناسلی کوچکی دارند گزینه مناسبی برای تزریق چربی به واژن یا فیلر می باشند.

جراحی کلیتوریس

در برخی زنان تنها لابیاها بلند می باشد اما در برخی دیگر ناحیه کلیتوریس آن ها بلند و با چین های بسیار زیاد می باشد که در چنین مواقعی علاوه بر جراحی لابیاپلاستی، جراحی کلیتوریس لازم خواهد بود.

تزریق چربی به واژن

تفاوت های بسیاری بین تزریق فیلر و چربی وجود دارد. در روش تزریق چربی به واژن نیاز است تا چربی از نواحی بدن همچون شکم یا خارج ران کشیده شود و پس از فرآیند آماده سازی به ناحیه تناسلی تزریق شود.

مسلما این روش زیبایی و جوانسازی واژن به نسب تزریق ژل سنگین تر خواهد بود و انجام این روش نیاز به بیهوشی عمومی دارد. مدت زمان ماندگاری تزریق چربی بسیار طولانی خواهد بود اما این روش منجر به زیبایی ناحیه تناسلی می گردد.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل یا فیلر روش مناسبی است که به نسبت روش تزریق چربی ماندگاری کمتری خواهد داشت. مدت زمان ماندگاری این روش زیبایی بین شش تا هجده ماه خواهد بود. البته آنچه حائز اهمیت است که مدت زمان ماندگاری این روش بسته به شرایط بدن فرد متفاوت می باشد.

تزریق ژل به واژن یک روش تهاجمی نیست و نیازی به بیهوشی نخواهد داشت اما با یک بی حسی موضعی خفیف قابل انجام است.

برای آشنایی با روش های زیبایی تزریق فیلر به واژن می توانید به تماشایی ویدئو دکتر سیده سعیده اسدی در این خصوص بپردازید.

سفید کردن ناحیه تناسلی خارجی

سفید کردن یا روشن سازی ناحیه تناسلی یکی دیگر از روش های زیباسازی ناحیه تناسل خارجی می باشد که به چند طریق انجام می گردد. اکثریت زنان در اثر عوامل مختلفی همچون سایش قسمت ران ها، استفاده از لباس های زیر با اندازه نامناسب و لیزر موهای زائد دچار سوختگی و تیرگی ناحیه تناسلی می شوند.

اما روش های سفید کردن ناحیه تناسلی عبارت است از: کربوکسی تراپی واژن، پیلینگ، مزوتراپی تزریقی یا مزوتراپی مالشی می باشد. البته انتخاب روش سفید کردن ناحیه تناسلی براساس علت پیدایش تیرگی مشخص می گردد.

تعداد جلسات روش های سفید سازی ناحیه تناسلی طی چندین جلسه انجام می گردد. ممکن است تعداد جلسات بالایی برای اثردهی مطلوب نیاز باشد. به طور مثال سفید کردن ناحیه تناسلی با کربوکسی تراپی بین هشت تا ده جلسه متفاوت می باشد و جلسات بایستی به صورت هفتگی انجام شود تا اثردهی بالاتر و مطلوب تری را داشته باشیم.

سفید-کردن-واژن

جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی داخلی

جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی مربوط به ناحیه تناسلی داخل واژن می باشد، افرادی که سابقه زایمان داشته اند می توانند کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی ناحیه تناسلی داخلی باشند زیرا زایمان عاملی است که می تواند منجر به شلی و گشادی واژن شود.

همچنین افرادی که به دلیل چاقی و لاغری و افزایش سن دچار شلی واژن شده اند از دیگر کاندید های این روش زیبایی می باشند.

روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن به کار برده می شود که انتخاب روش های زیبایی ناحیه تناسلی بسته به شدت گشادی واژن متفاوت می باشد، اما روش های جراحی زیبایی ناحیه تناسلی داخلی عبارت است از:

لیفت واژن با نخ

لیفت واژن با نخ با استفاده از دو نخ خار دار در ناحیه پرینه انجام می گردد و این امر منجر به بالا برده شدن ناحیه واژن و ایجاد تنگی و فیبروز در این ناحیه می شود. البته این روش زیبایی مناسب افرادی که شدت گشادی و افتادگی زیادی ندارند مناسب خواهد بود و موجب تنگ شدن ناحیه تناسلی در حد مطلوب خواهد شد.

ماندگاری لیفت واژن با نخ حدود پنج سال خواهد بود، حتی تا مدت دو سال این فیبروز ادامه خواهد داشت و بهتر از روزهای ابتدایی انجام این روش زیبایی می شود.

پرینوپلاستی

یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی زنان پرینوپلاستی می باشد این روش تنها برای تنگ کردن ناحیه تناسلی کاربرد دارد. البته جالب است بدانید که تنها موجب تنگ شدن مدخل ورودی واژن می شود.

برای آشنایی با روش های جوانسازی واژن بدون جراحی می توانید به تماشایی ویدئو دکتر سیده سعیده اسدی در این خصوص بپردازید.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا ترمیم رکتوسل از دیگر روش های جراحی زیبایی واژن است که افتادگی و گشادری ناحیه واژن را برطرف می نمایید.

APR

یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی زنان APR می باشد که منجر به درمان افتادگی سیستوسل و رکتوسل به صورت همزمان می شود. این روش زیبایی برای افرادی که زایمان طبیعی داشته اند مناسب خواهد بود.

جراحی زیبایی APR یک روش گسترده تری است زیرا اگر این افراد مبتلا به افتادگی مثانه باشند، علاوه بر درمان افتادگی مثانه و واژن می توان زیباسازی ناحیه پرینه را نیز با کمک این روش انجام داد.

این روش زیبایی تحت بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود که حتما بایستی در بیمارستان یا کلینیک انجام شود.

سن مناسب جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی ناحیه تناسلی به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود، برخی از اعمال زیبایی زنان مربوط به ناحیه تناسلی داخلی و برخی دیگر مربوط به ناحیه تناسلی خارجی می باشد.

جراحی تنگ کردن واژن جز اعمال جراحی داخلی است، افرادی که سالیان طولانی سابقه برقراری رابطه جنسی داشته و یا زایمان انجام داده اند می توانند برای انجام این جراحی و رفع گشادی ناحیه تناسلی خود اقدام کنند.

سن-مناسب-جراحی-زیبایی-زنان

انجام جراحی لابیاپلاستی محدودیت سنی ندارد، بدین ترتیب که انجام این جراحی برای افراد بالای 18 سال بلامانع است. انجام عمل لابیا پلاستی در دختران باکره بلامانع است زیرا این جراحی به روی قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می گردد لذا هیچ گونه آسیبی به پرده بکارت وارد نخواهد کرد.

اما انجام جراحی زیبایی واژن برای افراد بالای 50 تا 55 سال توصیه می گردد که انجام نشود، انجام جراحی زیبایی زنان در دوره سنی یائسگی ناحیه تناسلی با خشکی واژن مواجه است لذا انجام اعمال جراحی به ویژه تنگ کردن واژن می تواند با مشکلات بسیاری همچون درد و خونریزی همراه باشد.

هزینه جراحی زیبایی زنان

هزینه جراحی زیبایی زنان با توجه به روش جراحی زیبایی زنان متفاوت می باشد. لذا به هیچ عنوان نمی توان قبل از معاینه و بررسی های لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود. به همین منظور بهتر است به جراح زیبایی زنان برای کسب اطلاعات دقیق تر مراجعه نمایید.

هزینه جراحی زیبایی زنان

نکته آخر

جراحی زیبایی واژن از جمله جراحی های زیبایی است که طرفداران بسیاری دارد. همان طور که ذکر شد روش های متعددی بسیاری برای زیباسازی ناحیه تناسلی خارجی و داخلی وجود دارد که نوع روش جراحی با توجه به وضعیت جسمی فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان مشخص می گردد.

در نهایت بگوییم، جراح زیبایی زنان تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی های زیبایی خواهد داشت. لذا قبل از آنکه اقدام به جراحی نمایید بهتر است در انتخاب خود دقت نموده و مشورت نمایید تا از بروز عوارض جبران ناپذیر ناشی از جراحی بکاهید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =