تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » سفید کردن ناحیه تناسلی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

سفید کردن ناحیه تناسلی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

سفید کردن ناحیه تناسلی

 

 

تیرگی ناحیه تناسلی یکی از عواملی است که سبب شده تا ذهن اکثریت زنان را به خود مشغول سازد و گاهی منجر به عدم اعتماد به نفس آن ها در زمان برقراری رابطه جنسی شود. جالب است بدانید که رنگ پوست توسط پیگمان های کاروتن هموگلوبین و ملانین تعیین می شود و علت های متفاوتی موجب تیرگی ناحیه تناسلی می شود که از شایعترین این علت ها، علل فیزیکی می باشد. در واقع عوامل فیزیکی سبب می گردد تا به طور مکرر پوست در تماس بوده که در نهایت منجر به تیرگی این ناحیه می شود.

علل تیرگی ناحیه تناسلی

وکسینگ یا اپیلاسیون

یکی از عوامل فیزیکی که سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شود؛ وکسینگ یا اپیلاسیون برای رفع موهای زائد در این ناحیه است.

استفاده از لباس های نامناسب

استفاده از لباس های زیر و شلوار های بسیار تنگ سبب می شود تا سایش بیشتری در این ناحیه ایجاد شود و این تماس های مکرر در نهایت منجر به تیرگی و ملتهب شدن پوست خواهد شد.

سفید کردن ناحیه تناسلی

سفید کردن ناحیه تناسلی

اضافه وزن

از دیگر عوامل فیزیکی که سبب تیرگی ناحیه ژنیتال می گردد چاقی بیش از حد به ویژه در ناحیه کشاله های ران پا می باشد. در واقع هنگام راه رفتن، تماس مکرر پا منجر به تیرگی این ناحیه می گردد.

لیزر موهای زائد

یکی دیگر از عواملی که در برخی موارد موجب تیرگی ناحیه تناسلی می شود، لیزر موهای زائد می باشد. در صورتی که اپراتور دستگاه لیزر را به درستی ست نکرده باشد و یا اینکه دستگاه استاندارد نباشد، منجر به سوختگی می شود و معمولا این مورد منجر به سوختگی ها و تیرگی های بسیار ناخوشایند و بد خواهد شد.

سابقه ابتلا به برخی بیماری های پوستی

برخی بیماری های پوستی همچون ملانوسیت، لوپوس و بیماری سبوریک آکانتوسیز که یک نوع بیماری حساسیتی است. بیماری آکانتوزیس نیگریکانس که در افراد دیابتی دیده می شود. زگیل های تناسلی، لنتیگو سیمپلکس، لیکن پلان، پسوریازیس و بیماری های دیگر پوستی از عواملی هستند که سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شوند.

از علل نادرتر بیماری های پوستی که می تواند سبب تیرگی ناحیه تناسلی شود، عوامل و بیماری های بدخیم پوستی می باشد.

همچنین مصرف برخی داروها همچون سولارمر، بر گالن و … که این موارد نادرتر خواهند بود.

بارداری

یکی دیگر از علل تیرگی ناحیه تناسلی تغییرات هورمونی در زمان بارداری است. ب طور معمول در چنین زمانی بیشتر علت تیرگی پوست ملانین نیست، بلکه پیگمان های کاروتن و هموگلوبین خواهد بود.

روش های سفید کردن ناحیه تناسلی

تیرگی ناحیه تناسلی به ویژه در حال حاضر سبب کاهش اعتماد به نفس در زنان شده است، هر چند گوش زد می شود که تیرگی پوست این ناحیه نبایست بر روی روابط جنسی و احساسی آن ها تاثیر بگذارد. به هر حال بیشتر زنان احساس خوبی نسبت به تیرگی ناحیه تناسلی خود ندارند و تغییرات کالچر جامعه امروزی سبب شده تا اکثریت زنان به روش های روشن سازی ناحیه تناسلی روی آورند.

اما روش های مختلفی برای روشن سازی ناحیه تناسلی وجود دارد که از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. یکی از این بخش ها استفاده از دستگاه ها و قسمت دیگر استفاده از داروها می باشد، که در ادامه به شرح هر کدام از این روش ها می پردازیم.

سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی

در حال حاضر بیشترین دستگاه مورد استفاده جهت روشن سازی ناحیه تناسلی دستگاه کربوکسی تراپی می باشد.

کربوکسی تراپی با تزریق گاز دی اکسید کربن به ناحیه زیر پوست انجام می گردد و این تزریق سبب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی به این ناحیه می شود. در واقع افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی سبب می گردد تا پیگمان ها شسته شود و از طرفی باعث جوانسازی پوست و برطرف شدن تیرگی آن ناحیه شود.

در صورتی که روشن سازی ناحیه تناسلی تنها از طریق کربوکسی تراپی انجام شود، تعداد جلسات بین هشت تا دوازده جلسه نیاز خواهد بود و در نهایت پنجاه درصد بیشتر اثر نخواهد داشت.

 

 

روشن سازی واژن با پیلینگ

یکی دیگر از روش های روشن سازی ناحیه تناسلی پیلینگ می باشد. پیلینگ روشی است که همراه با کربوکسی تراپی مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدا جراح زیبایی زنان از روش کربوکسی تراپی استفاده می نمایید پس از آنکه پوست آمادگی های لازم را بدست آورد و آن پیگمان ها شسته و تیرگی های اولیه برطرف شدند و خشکی پوست رفع شد و پوست حالت جوانسازی خود را بدست آورد، در این زمان می توان از روش پیلینگ استفاده نمود.

پیلینگ متشکل از مواد شیمیایی است اما آنچه ما در کلینیک تخصصی خود استفاده می نماییم از پیلینگ های بر پایه مواد گیاهی متشکل از اسید میوه می باشد. زمانی که می خواهیم برای فرد از روش پیلینگ جهت روشن سازی استفاده نماییم می بایست سه هفته هیچ نوع فعالیتی همچون لیزر موهای زائد انجام نگردد تا پوسته های بسیار ریزی از پوست شروع به ریزش نمایید سپس پس از این بازه سه هفته ای مجدد فرد معاینه می شود و براساس نوع و ظاهر پوست تکرار تعداد جلسات سفید کردن واژن تصمیم گیری می شود.

همان طور که ذکر شد، تعداد جلسات روشن سازی با پیلینگ دو جلسه ولی کربوکسی تراپی دوازه جلسه خواهد بود. اما در صورتی که این دو روش به صورت همزمان مورد استفاده قرار گیرد تعداد جلسات کربوکسی تراپی کاهش می یابد.

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر CO2 فرکشنال

یکی دیگر از روش های سفید کردن ناحیه تناسلی لیزر CO2 فرکشنال می باشد. طبق تجربیات بدست آمده استفاده از لیزر CO2 فرکشنال بر تمامی پوست ها موثر نخواهد بود. افرادی که پوست سفید دارند این روش زیبایی تاثیر گذار خواهد بود اما افرادی که پوستی سبزه دارند استفاده ازاین روش برای آن ها مناسب نخواهد بود زیرا سبب سوختگی پوست آن ها می شود.

البته بایستی بدانید که انتخاب روش روشن سازی براساس شرایط فرد و صلاح دید پزشک صورت می گیرد و به طور قطع نمی توان ابراز کرد که لیزر به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود. در حالت کلی انتخاب لیزر CO2 فرکشنال بسته به برخی عوامل همچون نوع پوست و نوع تیرگی مشخص می گردد. ولی به دلیل آنکه اکثریت ایرانی ها سبزه پوست هستند و سفید پوست ها بسیار سفید نیستند به همین خاطر استفاده از لیزر به آن ها توصیه نمی شود.

در نهایت بگوییم؛

فرد می تواند پس از انجام هر کدام از این روش های زیبایی و درمانی در منزل می تواند از کرم های سفید کننده با درصد پایین و با ترکیبات رقیقی از ویتامین سی و سایر مواد روشن کننده استفاده نمایید.

البته این روش های درمانی در منزل به هیچ عنوان به تنهایی تاثیر گذار نخواهد بود. ولی در صورتی که این نوع کرم ها پس از روش های پیلینگ یا کربوکسی تراپی استفاده شود، تاثیرگذاری بهتری خواهند داشت. همچنین در چنین مواقعی از فرد خواسته می شود تا از کرم های مرطوب کننده استفاده نماید تا دچار خشکی پوست نگردد.

برای مطرح کردن پرسش های خود از دکتر سیده سعیده اسدی می توانید به قسمت انتهای صفحه مقالات مراجعه نمایید و نظرات و سوالات خود را از ما بپرسید.

راه های ارتباطی با دکتر سیده سعیده اسدی:

صفحه اینستاگرام: drsaeidehasadi
شماره های تماس: 09031707457 – 02176700518

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =