دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » جراحی لابیا ماژور یا لابیاپلاستی ماژور چیست؟
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

جراحی لابیا ماژور یا لابیاپلاستی ماژور چیست؟

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

یکی از جراحی های زیبایی که بسیاری از خانم ها علاقه مند به انجام آن هستند، جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی می باشد. این جراحی که به عنوان جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، یک روش جراحی پلاستیک است که شامل اصلاح لب های کوچک (لب های داخلی) و یا لب های بزرگ (لب های بیرونی) ناحیه تناسلی می باشد.

با استفاده از روش جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی، می توان لابیاهای واژن را کوچک و قرینه نمود. در اصل دو نوع ساختار در واژن وجود دارد، که از یکی با نام لابیا ماژور یا لبه های بزرگ یاد می شود و از دیگری با نام لابیا مینور یا لبه های کوچک، اما برای این که در خصوص این روش درمانی اطلاعاتی به دست آورید، بهتر است با ما همراه شوید.

جراحی لابیا ماژور یا لابیاپلاستی ماژور چیست؟

بسیاری از افراد هستند که نمی دانند لابیا ماژور چیست و اینکه چه ویژگی هایی باید داشته باشد، به سراغ متخصص زنان و زایمان در این زمینه می روند، تا با انجام جراحی مناسب، لبه های واژن آنها را کوچک و متقارن نماید. ما نمی توانیم اندازه طبیعی لابیا ماژور را در سایز مناسبی مشخص کنیم، زیرا هیچ اندازه طبیعی برای لبه های واژن وجود ندارد.

اما بیمارانی که احساس می کنند لابیا ماژور هایشان بیش از حد بزرگ است یا در حالت آویزان هستند، به سراغ جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی می روند. زیرا لابیا ماژور بزرگ ممکن است آنها را از انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری دور نماید به دلیل آنکه موجب احساس درد و ناراحتی در حین انجام این تمرین ورزشی می کنند.

جراحی-لابیا-ماژور-پلاستی

شاید بتوانیم دلایل مختلفی را برای بزرگ شدن لبه های واژن بیان نماییم، اما مهمترین علت بزرگ شدن لابیا ماژور، افزایش سن می باشد. اما در کنار این مسئله کاهش وزن زیاد، یائسگی، زایمان های طبیعی و تغییرات هورمونی که در دوران حاملگی، شیردهی و… برای خانم ها رخ می دهد نیز، از جمله دلایل دیگر بزرگ شدن لابیا ماژور می باشد. از این رو بسیاری از بیماران با انجام جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی این مشکل را برطرف می کنند.

نحوه انجام عمل لابیاماژورپلاستی

در صورتی که بدانید لابیا ماژور پلاستی چه نوع جراحی است؟ می توانید تصمیم درستی در خصوص انجام این عمل زیبایی بگیرید. بعضی اوقات لب های داخلی بلندتر از لب های خارجی است و گاهی نیز لب های خارجی بلندتر از لب های داخلی می باشد.

گاها لبه های ناحیه تناسلی متقارن هستند اما گاهی دیگر فرم آن به صورتی است که کلیتوریس قابل مشاهده می باشد. لذا این تغییرات اشکالی، منجر می شود تا خانم های بسیاری به سراغ جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی روند.

این عمل کاملاً ساده است، توسط پزشکان متخصص و ماهر در این زمینه انجام می شود. به طور کلی جراحی ماژور پلاستی با بی حسی موضعی که تنها 45 دقیقه طول می کشد، انجام می گردد. البته لازم به ذکر است که مزایای عمل لابیا ماژور پلاستی منجر می شود تا بسیاری از خانم ها علاقه مند به انجام این جراحی زیبایی و درمانی باشند.

می توان با انجام این روش، به رفع تیرگی واژن کمک شایانی نمود. علاوه بر آن جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی به جوانسازی واژن نیز کمک کرده و بسیاری از عفونت های واژینال و ادراری را نیز رفع می کند. از طرف دیگر افرادی که در زمان نزدیکی با همسر خود درد دارند، با انجام این جراحی می توانند از دست این درد خلاص شوند.

مراقبت های بعد از عمل لابیاماژور پلاستی

بهتر است برای آن که نتیجه بهتری از این جراحی به دست آورید، مراقبتهای بعد از عمل لابیا ماژور پلاستی را به خوبی رعایت کنید، تا به نتایج مطلوبی دست یابید.

کمپرس-سرد

داشتن تورم پس از جراحی یک امر طبیعی است که با استفاده از کمپرس سرد به مدت بیست دقیقه در روز و بیست دقیقه در شب به کاهش تورم کمک نمود. میزان تورم در دوران نقاهت لابیا ماژور پلاستی بسته به ضخامت بافت میتواند 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. اگرچه در طی 6 هفته، تورم بسیاری از بین خواهد رفت.

فعالیت-ورزشی

به مدت دو هفته بعد از عمل، از انجام تمرینات ورزشی سنگین پرهیز کنید. برای انجام فعالیت های ورزشی بهتر است با پزشک مشورت نمایید تا آسیبی به بافت ناحیه تناسلی وارد نشود.

تماس-جنسی

استفاده از تامپون و برقراری تماس جنسی به مدت چهار تا شش هفته پس از جراحی بلامانع است. تنها زمانی اقدام به نزدیکی نمایید، که محل جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی به خوبی بهبود یافته باشد. تنها در این صورت است که با مشکلات دیگری بعد از عمل مواجه نخواهید شد.

هزینه عمل لابیا ماژورپلاستی

هزینه-جراحی-زیبایی-ماژور-پلاستی

یکی از مهمترین سوالاتی که برای تمامی بیماران پیش از عمل رخ می دهد هزینه عمل لابیاپلاستی ماژور است. همانطور که دیگر جراحی های بسته به عوامل مختلفی فاکتور می شوند، این عمل جراحی نیز بسته به عوامل خاصی، هزینه متعدد می باشد.

این که شما در کلینیک اقدام به جراحی نمایید یا در بیمارستان؟ چه آزمایشاتی لازم است پیش از عمل انجام دهید؟ تکنیک جراحی که پزشک متخصص برای جراحی بکار می برد و… همگی در هزینه نهایی جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی موثر می باشد. از این رو پیش از اقدام به انجام این جراحی، بهتر است این مسائل را در نظر بگیرید و با جراح زیبایی زنان مشورت نمایید.

کلام آخر

جراحی ماژور پلاستی یا لابیا ماژور پلاستی معمولاً باعث ایجاد لابیا بزرگتر به لابیا کوچکتر و محکم شدن لبه های واژن می شود. در بیمارانی که پوست اضافی دارند، افتادگی لبهای بزرگ هنگام ایستادن بیمار بهبود می یابد. در بیمارانی که حجم بیش از حد دارند، این روش می تواند نمای کمتری به واژن آنها دهد.

بنر-معرفی-دکتر-سعیده-اسدی

منابع:

https://www.healthline.com/health/labiaplasty#contraindications
https://www.labiaplastyboston.com/labia-majora-reduction/index.html
https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/vaginal-rejuvenation/labia-majoraplasty

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.