تهران، تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم کوچه رحمانی، ساختمان پزشکان 114

شماره ثابت: 02176700518

شماره همراه: 09031707457

شنبه ۱۰ – 14 / دوشنبه 10 – 14 / چهارشنبه ساعت 16 – 20

دکتر سعیده اسدی » جراحی زیبایی زنان » پرده بکارت؛ افسانه یا واقعیت
مدت زمان مطالعه ۱۳ دقیقه

پرده بکارت؛ افسانه یا واقعیت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4]
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

پرده بکارت و سلامت آن یک چالش بسیار مهم برای دختران جوان است. برخی از افراد وجود پرده بکارت را از اساس انکار می کنند ولی از طرفی دیگر در زمان های قدیم این مرسوم بوده است که عده ای از افراد دختران خود را می ترسانند که از فعالیت های شبیه به بازی کردن، ورزش کردن، دویدن و … بپرهیزند زیرا احتمال دارد به پرده بکارت آسیب وارد شود.

با این حال آیا پرده بکارت وجود دارد؟ آیا امکان آسیب دیدگی آن با فعالیت های همچون ورزش کردن و بازی ها وجود دارد؟ برای آگاهی بیشتر درباره واقعیت های پرده بکارت شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می نمایم.

از هفت دروغ تا هفت واقعیت درباره پرده بکارت

❌ دروغ اول

پرده بکارت یک لایه محافظ است که ورودی واژن را می پوشاند!

حقیقت

پرده بکارت بافتی از بقایای جنینی است که در قسمت انتهایی واژن به صورت یک حلقه اطراف آن را احاطه کرده است.

❌ دروغ دوم

در صورت آنکه اولین رابطه جنسی خونریزی وجود نداشته باشد به این معنی است که آن دختر قبلا رابطه داشته است!

حقیقت

به میزانی که رابطه جنسی با ملایمت انجام شود این امر سبب نرم شدن ناحیه تناسلی شده و احتمال خونریزی کاهش می یابد ولی برعکس آن نیز وجود دارد اگر دختر ترسیده باشد واژن خشک می شود و در روابط خشن احتمال خونریزی افزایش می یابد.

❌ دروغ سوم

وجود پرده بکارت باعث درد حین رابطه می شود‌.

حقیقت

پرده بکارت یک غشا نازک است که فاقد اعصاب حسی است و پاره یا باز شدن آن دردناک نیست علت درد ترس و سفت شدن عضلات واژن است.

❌ دروغ چهارم

وجود پرده بکارت باعث افزایش لذت جنسی برای مرد می شود!

حقیقت

پرده بکارت آنقدر نازک است که هیچ حسی در مرد ایجاد نمی‌کند. آنچه منجر به ایجاد لذت جنسی در مردان می شود سفت بودن عضلات واژن و احساس تنگی است.

❌ دروغ پنجم

اگر نزدیکی وجود نداشته باشد به مرور پرده بکارت ترمیم می شود!

حقیقت

این غشاء نازک اصلاً عروق خونی ندارد که بتواند ترمیم شود .لذا ترمیم خود به خودی وجود ندارد.

❌ دروغ ششم

وجود پرده بکارت مانع از بارداری می شود!

حقیقت

همانطور که خون قاعدگی از پرده بکارت عبور می کند، اسپرم هم می تواند از آن عبور کند و به رحم برسد. لذا بارداری با وجود پرده بکارت سالم هم امکان خواهد داشت.

❌ دروغ هفتم

حتی یکبار رابطه حین معاینه مشخص می شود.

حقیقت

به علت اینکه پرده بکارت اشکال مختلفی دارد با چند بار رابطه ممکن است تغییری ایجاد نشود ولی حین معاینه متخصص زنان متوجه چین های واژن می شود در صورت آنکه فردی رابطه جنسی متعدد داشته باشد چین های واژن صاف می شود.

پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت یک بقایای جنینی از بافت واژن است که به صورت یک غشای خیلی نازک اطراف مدخل واژن را گرفته است. این بافت به صورت یک لایه کامل محافظ و همانند یک پرده که به ذهن انسان متبادل می شود، نیست. بلکه حالت حلقه ای می باشد که اطراف مدخل واژن را گرفته است.

پرده بکارت بافتی است که دارای دو لایه مخاط و فیبری است. در واقع پرده بکارت وظیفه خاصی را در بدن بانوان ندارد و تنها کاری که انجام می دهد این است که در زمان برقراری تماس جنسی این بافت فیبری پاره می شود و در نهایت با اندکی خونریزی همراه است. در برخی از افراد این حلقه بسیار پهن و حفره مدخل کوچک است اما در برخی دیگر این حلقه بسیار باریک می باشد.

فرم-پرده-بکارت

انواع پرده بکارت

پرده بکارت لایه مخاطی است که دارای اشکال متفاوتی و انواع خاصی می باشد که میزان خونریزی با توجه به نوع این بافت متفاوت می باشد. برای آشنایی با انواع پرده بکارت به ادامه مطلب بپردازید.

پرده بکارت حلقوی

از میان انواع پرده بکارت، شایع ترین نوع آن حلقوی است که حدود 95 درصد از زنان را شامل می شود.

در واقع پرده بکارت حلقوی به صورت لایه ای گرد که در وسط آن حفره ای قرار دارد، می باشد و به طور معمول ترشحات و خونریزی قاعدگی از این حفره خارج می گردد.

اندازه حفره این نوع پرده بکارت در برخی از افراد بزرگ و در برخی دیگر کوچک تر است و گاهی ممکن است فرم حفره این پرده به صورت بیضی افقی یا عمودی در وسط آن قرار گرفته باشد.

پرده-بکارت-حلقوی

پرده بکارت سپتیت

پرده-بکارت-سپتیت

دومین فرم پرده بکارت پس از نوع حلقوی، پرده بکارت سپتیت می باشد. فرم این نوع بافت بدین صورت است که همانند یک حلقه دایره ای شکل بوده ولی در وسط آن حلقه یک بافت به صورت عمودی یا افقی وجود دارد که سبب تقسیم این حفره حلقه ای شکل به دو نیم می شود.

گاهی پرده بکارت به صورت چند سوراخ کوچک یا دو سوراخ می باشد که در اکثریت مواقع حفرات پرده بکارت اشکال مختلفی همچون قلبی، دایراه ای، ستاره ای، سه گوش و … دارد که این اشکال مختلف هیچ گونه اهمیتی ندارد.

پرده بکارت کریبریفرم

پرده کریبریفرم یکی دیگر از انواع پرده بکارت است که با نام پرده بکارت غربالی یا آبکشی شناخته می شود و فرم این نوع بافت همانند نام آن به صورت آبکش با حفرات بسیار ریز می باشد.

پرده-بکارت-غربالی

پرده بکارت مسدود

در موارد بسیار نادر امکان دارد که این پرده مسدود باشد و فرد هنگام بلوغ با بروز اتفاق عادت ماهانه دچار مشکلاتی از قبیل تجمع خون داخل رحم شود. در واقع تجمع خون و به بیرون راه پیدا نکردن آن یکی از موارد اورژانس های پزشکی است.

پرده-بکارت-مسدود

شکل حفرات و تعداد آن ها متعدد می باشد، اما گاها پیش می آید که به صورت ژنتیک حفره ای در این بافت تشکیل نمی شود و همین امر سبب خارج نشدن ترشحات و خون قاعدگی می شود.

به طور معمول دختران در دوره سنی بلوغ می بایست عادت ماهانه را تجربه کنند اما آنانی که نوع پرده بکارت آن ها مسدود است خون قاعدگی از رحم آن ها خارج نمی شود و سبب می گردد تا این میزان خون ماهانه در رحم تجمع یابد تا در نهایت آنقدر میزان آن زیاد می گردد که سبب ورود آن به داخل شکم و درد های شدید قاعدگی می شود، که در نهایت به تدریج علائم در فرد پدیدار می گردد و فرد را از این مورد آگاه می سازد.

محل قرارگیری پرده بکارت

پرده بکارت در ابتدایی ترین قسمت ورودی واژن قرار گرفته است و هر گونه نزدیکی به این ناحیه سبب ایجاد فشار و درد شده و می تواند موجب پارگی و آسیب آن گردد.

آیا اولین دخول و تماس جنسی با خونریزی همراه است؟

همان طور که ذکر کردیم میزان خونریزی پرده بکارت با توجه به نوع آن متفاوت می باشد از شایع ترین انواع پرده بکارت نوع حلقوی آن می باشد که حفره ای در دورن این بافت وجود دارد و گاها پیش می آید که اندازه این حفره بسیار بزرگ باشد و همین عامل سبب می شود که حتی با برقراری تماس جنسی خونریزی اتفاق نیفتد یا در مواردی بسیار اندک باشد.

البته این عامل به میزان شدت ورود دخول بستگی دارد. در صورتی که دخول به آرامی اتفاق افتد پرده حالت ارتجاعی پیدا کرده و باز می گردد و همین امر موجب عدم خونریزی می شود.

اولین دخول همراه با خونریزی امری است که صحت ندارد زیرا بافت هایمن یا پرده بکارت بسیاری از افراد به گونه ای است که در زمان دخول خود را جمع می کند و بدون ایجاد خونریزی عقب می رود، ولی در برخی دیگر از افراد این خاصیت وجود ندارد و با اولین دخول پارگی اتفاق می افتد و منجر به خونریزی می شود.

گاها پیش می آید در زمان اولین برقراری تماس جنسی خونریزی بسیاری رخ می دهد که این امر به دلیل آسیب دیدگی جدارهای واژن همراه با پرده بکارت خواهد بود و این اتفاق به دلیل فشار بسیار زیاد اولین دخول می باشد.

اما نکته بسیار حائز اهمیت؛ میزان خونریزی پس از پارگی پرده بکارت بسیار اندک به صورت خونابه خواهد بود که این میزان به منزله سالم بودن پرده است.

وجود یا عدم وجود پرده بکارت نشان دهنده هیچ عامل مهمی نیست.

احتمال سالم بودن پرده بکارت با برقراری تماس جنسی وجود دارد؟

یک نوع از فرم پرده بکارت حلقوی بدین صورت است که بافت بالا بوده و قسمت انتهای آن ضخیم است که در چنین شرایطی بافت پرده بکارت سفت خواهد بود و حتی با برقراری تماس جنسی پاره نمی شود و معمولا این دسته از افراد قادر نخواهند بود که رابطه جنسی برقرار کنند زیرا این بافت حاوی عصب و مخاط بود و بسیار دردناک است.

بنابراین این افراد با وجود چنین شرایطی می بایست در مطب یا کلینیک با کمک بی حسی موضعی این بافت را باز نمایند تا فرد به راحتی بتواند رابطه جنسی داشته باشد.

بارداری با وجود پرده بکارت سالم

بارداری با وجود پرده بکارت سالم امکان خواهد داشت زیرا اسپرم حالت شناور داشته و در صورت آنکه با ناحیه تناسلی برخورد داشته باشد در اثر حرکت احتمال دارد که مایع منی از طریق حفره پرده بکارت وارد بدن شود و لقاح صورت گیرد و در نهایت بارداری رخ دهد.

تنها زمانی بارداری رخ می دهد که مایع منی مستقیما با ناحیه تناسلی تماس داشته باشد و تماس آن با سایر نواحی بدن سبب بارداری نمی گردد.

امکان-بارداری-با-پرده-بکارت-سالم

معاینه شخصی پرده بکارت

برخی از افراد تمایل دارند شخصا به معاینه پرده بکارت بپردازند، در صورتی که این امکان برای خود شخص وجود ندارد. تشخیص و معاینه پرده بکارت نیازمند اطلاعات خاصی است که تنها توسط متخصص زنان با قرار گرفتن در پوزیشن معاینه امکان خواهد داشت.

تشخیص زمان پارگی پرده بکارت

مدت زمان تشخیص پارگی پرده بکارت به مدت 48 تا 72 ساعت می باشد. در این فاصله زمانی آثار خونمردگی و خراشیدگی ها قابل تشخیص خواهد بود. اما پس از این زمان لبه های بافت ضخیم شده که در چنین شرایط و زمانی تنها می توان پارگی پرده بکارت را مشاهده نمود.

در صورت آنکه شک به پارگی پرده بکارت خود داشتید سعی نمایید بدون اتلاف وقت به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا بتوانید به موقع زمان پارگی را مطلع شوید.

خودارضایی و پارگی پرده بکارت

خودارضایی در دختران و پسران مشاهده شده است ولی از لحاظ علمی خوشایند نیست. خودارضایی به دو صورت انجام می گردد در صورت آنکه تنها از طریق لمس ناحیه تناسلی خارجی اقدام به خودارضایی نمایند این عامل آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند اما در صورت آنکه فرد با ورود اجسام و اشیا مختلف به داخل واژن اقدام به خودارضایی نماید این امر می تواند سبب آسیب دیدگی پرده بکارت شود.

خودارضایی در دختران و پسران مشاهده شده است ولی از لحاظ علمی خوشایند نیست. خودارضایی به دو صورت انجام می گردد در صورت آنکه تنها از طریق لمس ناحیه تناسلی خارجی اقدام به خودارضایی نمایند این عامل آسیبی به پرده بکارت وارد نمی کند اما در صورت آنکه فرد با ورود اجسام و اشیا مختلف به داخل واژن اقدام به خودارضایی نماید این امر می تواند سبب آسیب دیدگی پرده بکارت شود.

در نهایت بگوییم، آسیب دیدگی پرده بکارت با خودارضایی بسته به نوع خودارضایی متفاوت بوده و امکان خواهد داشت.

پرده بکارت مصنوعی

امروزه قرص ها و کپسول های تحت عنوان پرده بکارت مصنوعی وجود دارد که با قرار دادن آن در ناحیه ورودی واژن و برقراری تماس جنسی و ایجاد فشار ماده قرمز رنگی خارج می شود که جایگزین خونریزی پرده بکارت در نظر می آید. اما نکته ای باید بدانید این است که استفاده از این موارد آن حس تنگی و مقاومت را برای فرد ایجاد نخواهد کرد و تنها با ترمیم است که می توان این حس را به وجود آورد.

ترمیم پرده بکارت

گاها پیش می آید که پارگی پرده بکارت به دلیل بروز حادثه ای رخ داده باشد که فرد تمایل به ترمیم این بافت داشته باشد. تکنیک های مختلفی برای پارگی پرده بکارت وجود دارد اما توصیه می گردد به دلیل ترس و دل نگرانی بدون تحقیق درباره پزشک مراجعه نکنید زیرا عدم شناخت کافی از جراح و متخصص زنان می تواند مشکلات بسیار برای فرد ایجاد نماید.

تکنیک ترمیم پرده بکارت با توجه به نوع پارگی متفاوت می باشد لذا یک پزشک بایستی با تمامی تکنیک ها آشنایی داشته باشد تا پس از بررسی و تشخیص نوع پارگی روش مناسب را انتخاب نماید.

ترمیم-پرده-بکارت

ترمیم خود به خودی پرده بکارت

قابل ترمیم بودن پرده بکارت با نیاز داشتن به ترمیم دو موضوع مهم است که نیاز به ترمیم داشتن از عامل اولی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

پرده بکارت بافتی فیبری بوده و میزان خونرسانی به این ناحیه کم است لذا با چنین توصیفی باید بگوییم که امکان ترمیم خود به خودی بافت پرده بکارت به هیچ عنوان وجود ندارد اما بدانید که عدم برقراری تماس جنسی ممکن است آن حالت سفتی ناحیه تناسلی را برای فرد به وجود آورد.

تفاوت خون قاعدگی با خونریزی پرده بکارت

اما آنچه ممکن است برای برخی از افراد سوال برانگیز شود، تفاوت خون قاعدگی و خونریزی پرده بکارت است.

گفتنی است که میزان خونریزی قاعدگی به نسبت خونریزی پرده بکارت بسیار بیشتر خواهد بود و مدت زمان خونریزی قاعدگی از خونریزی پارگی ایت بافت فیبری بیشتر است. همچنین رنگ و لخته های خونی می تواند کاملا این تفاوت را نشان دهند.

جراحی زیبایی زنان با وجود پرده بکارت سالم

دختران باکره می تواند جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی خارجی نظیر لابیاپلاستی و سفید کردن واژن را انجام دهند، زیرا این نوع جراحی ها بر روی ناحیه تناسلی انجام می گردد و به هیچ عنوان به قسمت ورودی واژن مرتبط نبوده و همین امر سبب می گردد تا آسیب به پرده بکارت وارد نشود.

سوالات متداول پرده بکارت

آیا فعالیت ورزشی سبب آسیب پرده بکارت می شود؟

امکان آسیب دیدگی و پارگی پرده بکارت با انجام فعالیت های ورزشی همچون دوچرخه سواری، دومیدانی و شناکردن وجود ندارد و تنها راه پارگی این بافت ورود شی یا آلت تناسلی در واژن می باشد. گفتنی است که ورود انگشت به ناحیه تناسلی می تواند سبب آسیب و خراشیدگی های روی این بافت و یا پارگی آن گردد.

آیا پاره شدن پرده بکارت دردناک است؟

پرده بکارت غشای نازک از بقایای جنینی بوده و فاقد اعصاب حسی است، لذا پاره شدن آن سبب ایجاد درد نمی شود و فشار ایجاد شده به واژن می تواند زمینه ساز ایجاد درد در فرد گردد. از آنجایی که بافت واژن متشکل از اعصاب حسی فراوان است فشار نادرست به آن می تواند منجر به بروز درد شود.


آیا وجود پرده بکارت باعث ایجاد لذت جنسی می شود؟

برخی از افراد تصور می کنند وجود پرده بکارت منجر به ایجاد لذت جنسی می شود، در صورتی که چنین نیست و به هیچ عنوان صحت ندارد. زیرا پرده بکارت یک بافت سفت و محکمی نیست که ایجاد فشار نماید و آن فشار و کششی که ایجاد می کند لذت بخش باشد.

کلام پایانی

با وجود پیشرفت های بسیار در علم و تکنولوژی اما هنوز وجود پرده بکارت بسیار حائز اهمیت است و نبود آن جز تابوها و ترس های افراد می باشد. لذا با وجود چنین افکاری قبل از برقراری تماس جنسی به متخصص زنان مراجعه نموده و گواهی پزشکی به منظور تشخیص نوع پرده و سالم بودن آن تهیه نمایید، تا در آینده مشکلی خاطرتان را نیازارد.

با شیوع ویروس کرونا برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و در معرض خطر بودن ما مشاوره آنلاین با پزشک را به عنوان راه‌حل پیشنهاد می‌کنیم. با انجام مشاوره آنلاین می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن با کمترین هزینه به پاسخ سوالات خود بپردازید.

برای آشنایی با نحوه نوبت گیری مشاوره آنلاین به تماشا ویدئو مقابل بپردازید.

دکتر سعیده اسدی

جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی – دارای فلوشیپ جراحی های زیبایی زنان از موسسه زیبایی آمریکا

American association of aesthetic  – دارای گواهینامه سونوگرافی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

20 دیدگاه ها
 1. سلام خانم دکتر من یه بار دوچرخه سواری میکردم بدجور خوردم زمین و بعد از اون ضربه ای که بهم وارد شده ازم خون اومد خواستم بپرسم این خون اومدن میتونه نشونه آسیب به پرده بکارتم باشه ؟
  اگر آسیب دیده باشه باید چکار کنم نمیتونم به کسی بگم میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام
   احتمال آسیب دیدگی بسیار کم خواهد بود ولی برای بررسی دقیق تر بهتر است تحت معاینه قرار گیرید.

   پاسخ
 2. سلام خانم دکتر من در دوران بلوغم زمانی که تازه عادت ماهانه شده بودم کمی از انگشت خودمو وارد واژنم میکردم برای اینکه بدونم عادت شده ام یا نه و الان خیلی می ترسم که نکنه این باعث شده که آسیب به پرده بکارتم وارد بشه . من نمی تونم با مادرم در رابطه با این موضوع صحبت کنم به نظر شما پرده بکارتم آسیب دیده و باید چه کار کنم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • سلام
   نگران نباشید به دلیل آنکه پرده بکارت به راحتی آسیب نمی بیند.

   پاسخ
 3. سلام خانم دکتر آیا پس ترمیم قابل تشخیص خواهد بود که پرده بکارت ترمیم شده است؟

  پاسخ
  • سلام
   تشخیص ترمیم پارگی پرده بکارت توسط پزشکی قانونی امکان خواهد داشت.

   پاسخ
 4. مرسی از مطالب خوبتون

  پاسخ
 5. سلام تروبه خدایی که میپرسید جواب بدید من وقتی کلاس ششم بودم به صورت اتفاقی در دسشویی با خودارضایی اشنا شدم اصلن نمیدونسم چیه فقط حسش احساس خوبی داشت به همین دلیل هر وقت میرفتم دسشویی اب و رو خود مگرفتم بعدا با بالشو و پتو و مالندون دستگاه تناسلی به روی دسته صندلی که فقط یک بار بدون هیچ دردی یک قسره خون دیدم و لبه دیوار ادامه پیدا کرد تا اینکه سرچ کردم فهمیدم بسیار گناهه و اصلن یک پرده وجود داره الان شب و روز ندارم حدود یک سال است که دست به این عمل وقیح نزدم اما شب و روز ندارم من دارم واسه کنکور میخونم نمیتونم تمرکز کنم به فکر خود کشیم من چیزی که خیلی ازش میترسم همون فشار آب است که با فشار زیاد بود بر روی کلیتوریس اما نمیدونم شاید در این مواقع به روی واژن هم ریخته باشد من از شدت نگرانی هر روز خودمو معاینه میکنم و تنها چیزی که میبینم اینه که وقتی پاهامو باز میکنم بعد لبه های کوچک یک تکه گوشت بسیار زخیم اویزان هستش بصورتی که چند لایه است و بسیار چین خورده است و بسیار هم نامنظم و وسطش هم که کلا خالیه و پایینش هم دوباره از پایین که تکه گوشت هستش اما به زخیمی بالا نیست تروخدا منو ببخشین ولی دیگ طاقت ندارم باید سوالمو مطرح میکردم دسترسی به دکتر دارم ولی نمیتونم تنهایی برم بیرون به مادرمم اصلن نمیتونم بگم چون خانواده م ی جوریه که خون بپا میکنه سر این موضوعات با این توصیفات بهم بگین هرچند دقیق نباش اما خانم دکتر حدس بزنین از بین رفته یا ن دیوونه شدم پرخاشگر شدم دارم میمیرم در ضمن 17 سالمه

  پاسخ
  • سلام
   نگران نباشید پرده بکارت بدین طریق آسیب نمی بیند.

   پاسخ
 6. سلام من چند ماهی بود ک خودارضایی میکردم و بعد ترک کردم ولی الان خیلی نگران پرده بکارتمم خودارضاییم مالشی بود و بعضی اوقات با فشار اب توی ایینه که ب واژن نگاه میکنم شبیه به عکسای تو گوگل نیست ینی کاملا دایره ای یه ذره بریدگی خیلی کوچیک داره،ممکنه پاره شده باشع

  پاسخ
  • سلام
   معمولا فشار آب سبب پارگی پرده بکارت نمی شود. ورود هر شی به ناحیه تناسلی می تواند سبب پارگی شود. معاینه پرده بکارت توسط شخص امکان نداردبهتر است برای تشخیص قطعی به متخصص زنان مراجعه نمایید. در ضمن نوع پرده و میزان خونریزی و درد پرده بکارت بسته به نوع پرده بکارت متفاوت می باشد.

   پاسخ
 7. سلام خانم دکتر من در کودکی مورد تجاوز قرار گرفته ام و یادم نیست که دخول صورت گرفته است یا نه فقط اون تصاویر به یاد دارم به نظرتون پرده بکارت من ندارم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   پارگی پرده بکارت با ورود شی به ناحیه تناسلی اتفاق می افتد، برای تشخیص قطعی بهتر است به متخصص زنان مراجعه نمایید زیرا تشخیص توسط فرد دقیق نخواهد بود.

   پاسخ
 8. سلام ، من لابیای سمت راستم بسیار بزرگ و زشت شده و خود ارضایی انجام نمیدم ، آیا میشه بدون عمل زیبایی و لیزر ، با استفاده از دارو کرم یا ژل این مشکل را برطرف کرد؟
  در ضمن مجرد هستم

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   نامتقارنی و نازیبایی لابیاها را به طریق مختلفی برطرف نمود. استفاده از کرم ها و ژل های برای رفع این نامتقارنی و نازیبایی وجود ندارد. قابل توجه است بدانید که انجام جراحی لابیاپلاستی بر قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می شود و ارتباطی با پرده بکارت نداشته لذا آسیبی بدان وارد نخواهد کرد. انجام جراحی لابیاپلاستی بدون جراحی نیز امکان خواهد داشت اما انتخاب روش بسته به شرایط فرد متفاوت است برای آگاهی بیشتر در خصوص این جراحی و نحوه انجام آن می توانید به صفحه جراحی لابیاپلاستی مراجعه نمایید.

   پاسخ
 9. سلام من ۲۰ سالمه از بچگی بدون اینکه اصلا بدونم خودارضایی چی هست کاملا اتفاقی انجام میدادم و تبدیل به عادت شده ولی الان نزدیک به یک ساله ترکش کردم و اینکه خودارضایی فقط از طریق لمس کلیتوریس و یا فشار آب روی کلیتوریس در حد چند ثانیه بوده و ابدا چیزی وارد نشده و رابطه جنسی هم نداشتم ولی از وقتی که این کارو ترک کردم دچار وسواس شدید شدم به طوری که هر روز شده روزی چند بار با آیینه خودمو چک میکنم که سالم هستم یا نه ، و حس میکنم هایمن من اصلا شبیه عکس هایی که تو اینترنت نیست همین موضوع باعث شده خیلی استرس داشته باشم و اصلا تمرکز ندارم . خانوادم خیلی مذهبین و نمیتونم راجع به این مسئله باهاشون صحبت کنم یا برم دکتر ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🏻

  پاسخ
 10. سلام باعرض معذرت من بعد از دست شویی وقتی خودم را میشستم دستم لیز خورد و تا نزدیک واژن رفت و وقتی خودم را خشک میکردم کمی خون دیدم البته بعد هر چه قدر دستمال کشیدم خونی ندیدم آیا پرده بکارتم آسیب دیده ؟حقیقتش برام سخت است که برای معاینه به پزشک مراجعه کنم اگر پرده من از نوع تیغه ای باشد و تیغه آسیب ندیده باشد در هنگام رابطه خونریزی اتفاق می افتد ؟

  پاسخ
  • سلام. پرده بکارت با دست کشیدن و شستن از بین نمیره

   پاسخ
 11. سلام خود ارضای باعث یارگی میشود یانه خیلی استرس دارم چون خود ارضای با بالش کردم وقت قاعده گیم نزدیگ بود یه دفعه خون امد درحد ۵ روز بود ووقتی خودم رو معاینه کردم یک بسیار تنگ داره و وقتی خودم روفشار میارم باز میشه وبسته میشه تورخدا جواب بدین نمی توانم برم دکتر این خط هم عمودی حتمن باید شبیه عکس ها باشه چون شبیه عکس ها نیست چکار کنم ؟پردم سالمه ؟

  پاسخ
  • بدون دخول پرده آسیب نمیبینه

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =